Доступність посилання

ТОП новини

Спостерігачі: виборам у Вірменії бракувало змагальності


Міжнародні спостерігачі заявляють, що вчорашні вибори президента у Вірменії були краще організовані, ніж попередні, але на них бракувало змагальності.

«Вибори продемонстрували поліпшення, але їм бракувало справжньої змагальності. Ми із задоволенням відзначаємо прогрес у кількох аспектах, але змагальність є важливою, якщо Вірменія планує втілювати прагнення свого народу до демократії», – оголосив голова місії спостерігачів ОБСЄ у Вірменії Тоніно Піцула.

Водночас представники Парламентської асамблеї ОБСЄ заявили, що вибори, на яких переміг чинний президент Серж Сарґсян, були мирними і добре організованими.

Центральна виборча комісія Вірменії оголосила, що підрахувала голоси з усіх виборчих дільниць на виборах президента, і чинний глава держави Серж Сарґсян здобуває перемогу, отримавши понад 58% голосів. Він вже подякував виборцям, заявивши, що вибори продемонстрували здатність громадян країни об’єднатися у вирішальний момент і ухвалити правильне рішення.

Колишній міністр закордонних справ Раффі Ованнісян здобув друге місце, він отримав майже 37%. Ованнісян відмовився визнати свою поразку і звинуватив владу у фальсифікаціях.

Чиновники визнають окремі повідомлення про порушення, але заперечують системні фальсифікації.

Явка виборців склала близько 60 відсотків.
XS
SM
MD
LG