Доступність посилання

ТОП новини

ВАСУ зобов’язав киян сповіщати про мирні акції за 10 днів


Вищий адміністративний суд України зобов’язав київських пікетувальників подавати повідомлення про проведення заходів за 10 днів. Про це йдеться в ухвалі ВАСУ від 23 січня 2013 року в справі за позовом КМДА до об’єднання інвалідів «Союз Чорнобиль Україна», повідомляє сайт Української гельсінкської спілки.

«Визначення конкретних строків завчасного сповіщення з урахуванням особливостей форм мирних зібрань, їхньої масовості, місця, часу проведення тощо є предметом законодавчого врегулювання», – цитує рішення сайт УГС.

Оскільки такого законодавства не існує, то міська рада може самостійно встановлювати строки подання повідомлення. Зокрема, Київська міська рада встановила строк 10 днів. І суд вважає такий термін адекватним, йдеться в повідомленні.

За словами Михайла Тарахкала, директора зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини, це рішення є дивним і незрозумілим. «Оскільки ст. 39 Конституції чітко передбачає, що будь-які обмеження реалізації права на мирні зібрання, у тому числі щодо строків повідомлення про такі заходи, можуть здійснюватися виключно на підставі закону. Для мене очевидно, що положення КМДА не є Законом України. І тому жодним чином обмежувати право на проведення мирних зібрань воно не може», – сказав Тарахкало.

Більше того, за його словами, з практичної точки зору, існують ситуації, в яких просто неможливо повідомити владі за 10 днів про проведення мирного зібрання.

Зі свого боку, координатор партнерства «За свободу мирних зібрань» Максим Лациба заявив, що ця ухвала суду може стати дуже небезпечною для активістів у всіх областях України. Адже тепер місцева влада може визначити строк і 10, і 15, і 20 днів для подання повідомлення. І відповідно до ухвали ВАСУ це буде законно, аж доки не буде ухвалений закон, що регулюватиме ці питання.

За словами Лациби, партнерство наполягає на ухваленні ліберального закону, який відповідатиме європейським стандартам. «В проекті закону, який ми пропонуємо, строк подання повідомлення повинен бути не більше як 48 годин. І, звісно, передбачені стихійні мирні збори», – зауважив Лациба.
XS
SM
MD
LG