Доступність посилання

ТОП новини

Футбольний світ і Україна проти футбольної ліги «Газпрому»


Прага – Футбольні керівники України і ФІФА проти пропозицій російського газового монополіста «Газпрому» проводити об’єднаний українсько-російський чемпіонат із футболу. В Союзі європейських футбольних асоціацій (УЄФА) кажуть, що нічого про це офіційно не знають, тому обговорювати поки що нема чого. У понеділок на нараді оргкомітету в Москві була озвучена попередня сума бюджету такого змагання – від 1 мільярда доларів до 1 мільярда євро.

Вже не один місяць триває обговорення пропозиції «Газпрому» про проведення чемпіонату СНД з футболу. Нарешті організатори зібрали нараду в «Газпромі» 18 лютого, де були присутніми представники 14 із 16 клубів російської вищої футбольної ліги, а від України лише другорядний футбольний функціонер – виконувач обов’язків гендиректора української Прем’єр-ліги Петро Іванов.

Директор цього проекту «Газпрому» Валерій Газзаєв заявив, що планується участь у цьому змаганні 9 російських і 9 українських футбольних клубів із бюджетом «Об’єднаного чемпіонату» в 1 мільярд доларів. Переможець отримував би до 100 мільйонів доларів. Для порівняння, переможець минулорічної Ліги чемпіонів Європи, лондонський «Челсі» отримав лише 60 мільйонів євро.
Вже досить було нам Радянського Союзу
Мирон Маркевич

Низка футбольних фахівців в Україні негативно оцінила можливість такого чемпіонату СНД, вбачаючи у ньому політичну складову. Зокрема, головний тренер харківського «Металіста» Мирон Маркевич навіть зауважив, що «вже досить було нам Радянського Союзу».

Відомий футболіст київського «Динамо», нині один із керівників контрольно-дисциплінарного комітету Федерації футболу України Стефан Решко також проти такої ідеї «Газпрому».
Великі гроші там крутяться в Росії, щоб нас втягнути у свій проект, чисто російський проект
Стефан Решко

«Я негативно ставлюсь до цього, прямо скажу. Це чисто політично-бізнесовий проект. Звичайно, великі гроші там крутяться в Росії. Ми знаємо, що це таке – «Газпром», ми знаємо, що це – державна структура, і для Росії це, дійсно, невеликі гроші, можливо, щоб нас втягнути, так би мовити, у свій проект, чисто російський проект, у чому зацікавлена більше Росія, аніж Україна… Я вважаю, що нас хочуть позбавити навіть футбольної Європи, якщо не такої Європи, ми всі хочемо в Європу. Один раз дадуть гроші, «затравлять», рибку кинуть, знаємо, на гачок. Ви впіймалися на цей гачок, і вже будуть вас тягнути до берега туди», – сказав Стефан Решко Радіо Свобода.

Футбольні керівники проти «Об’єднаного чемпіонату»

Президент Федерації футболу України Анатолій Коньков вже неодноразово заявляв, що він проти проведення «Об’єднаного чемпіонату». У вівторок він знову заявив про це Радіо Свобода.
Український футбол самодостатній і конкурентоздатний
Анатолій Коньков

«Нехай падають з ніг ті, кому це цікаво. Нам це не цікаво. Бо наш футбол займає іншу позицію і наша Федерація також. І свою позицію від Федерації футболу я вже озвучував неодноразово. Вона залишається незмінною і базується на законах, прописаних в статутах української, європейської і світової федерацій футболу. Ми всі живемо за законами ФІФА та УЄФА. Сьогодні пан Блаттер чітко дав зрозуміти, що дане об’єднання суперечить принципам ФІФА. Тому ФІФА ніколи не підтримає таку ідею. Вважаю, що український футбол самодостатній і конкурентоздатний. Більше до сказаного мені додати нічого», – зазначив Анатолій Коньков.

Президент ФІФА Йозеф Блаттер від самого початку різко критикує ідею такого турніру. «Створення чемпіонату СНД суперечить принципам ФІФА, тому ФІФА ніколи не підтримає таку ідею», – каже він.
Ми ніколи не переглянемо межі національних чемпіонатів
Йозеф Блаттер

«Ми ніколи не переглянемо межі національних чемпіонатів», – наголосив президент ФІФА у вівторок.

В УЄФА відповіли, що не отримували жодних пропозицій щодо організації чемпіонату СНД і можуть офіційно розглянути це лише при згоді всіх зацікавлених національних федерацій.

Проти такого чемпіонату виступав і президент російського футбольного союзу Микола Толстих. У вівторок він із цього приводу сказав: «Що мені коментувати? Засідання цього комітету? Нічого ж ще немає».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG