Доступність посилання

ТОП новини

Українські жінки готуються до протесту в понеділок


Київ – Наступного понеділка будівлю Верховної Ради збираються пікетувати жінки. Вони вимагатимуть від чиновників виконання широкого спектру вимог: від захисту жінок від домашнього насильства до звільнення політв’язнів. Активістки кажуть, що вони втомилися чекати на допомогу від чоловіків, отож діятимуть самі.

У понеділок, 25 лютого, об 11-й ранку, біля будівлі Верховної Ради має розпочатися жіночий марш з участю жіночих об’єднань, підприємців, освітян й лікарів. Також в акції мають взяти участь кілька тисяч жінок із різних міст України. Про це повідомила лідер руху Раїса Шматко під час прес-конференції у Києві.

«Цій владі не потрібна нормальна армія. Цій владі не потрібні діти в країні. Геноцид, одним словом. Нам треба просто всім набратися розуму і об’єднатися», – сказала Шматко.

Учасники акції звернуться до чиновників з таких питань: скасування медичної реформи, звільнення політв’язнів, захист жінок від домашнього насильства, виключення з кримінального процесуального кодексу України пунктів, що стосуються, зокрема, обшуку помешкання і анонімних доносів.

Активісти зазначили: щомісяця від домашнього насильства потерпає близько 1000 жінок. За цією ж статистикою, серед звернень до правоохоронних органів частка скарг від жінок сягає 87%. Тому активісти проситимуть внести до Кримінального кодексу статтю, за якою чоловіків, які знущаються з жінок у сім’ях, мають карати. Також члени руху зауважили, що, незважаючи на те, що існує закон «Про попередження насильства у сім’ї», він не виконується.

Відомі революції починали жінки

Про марш обізнані й відомі міжнародні організації, серед яких жіночий правозахисний центр «Ла Страда Україна». У коментарі Радіо Свобода її президент Катерина Левченко підтримала учасників акції й наголосила, що відома французька революція розпочалася саме з жіночого бунту.
Із точки зору катастрофи я б поглянула на сучасну владу. Однак сумніваюся, що вона розуміє, в яку пастку затягнула цю країну
Катерина Левченко

«Суспільство підіймається, в тому числі жінки. Із точки зору катастрофи я б поглянула на сучасну владу. Однак я сумніваюся, що вона розуміє, в яку пастку затягнула цю країну», – підкреслила Левченко.

Активісти попереджають: якщо їхні вимоги не виконають, 20 березня 2013 року вони влаштують всеукраїнський страйк.

Всеукраїнський жіночий рух «За вільну Україну» виник торік восени. Осередок зародився серед однодумців у соціальній мережі.
  • Зображення 16x9

    Богдан Красавцев

    Співпрацюю з Радіо Свобода із жовтня 2012 року. Навчаюся в Інституті журналістики Київського міжнародного університету. Отримую кваліфікацію магістра. Пишу на економічні та суспільні теми. Захоплююся грою на музичних інструментах, українською поезією та історією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG