Доступність посилання

ТОП новини

Союз НАТО дякує Україні, але стурбований вибірковим правосуддям


Голова Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен спілкується з головою оборонного відомства України Павлом Лебедєвим, Брюссель, 22 лютого 2013 року
Брюссель – Засідання комісії Україна-НАТО, що відбулося у п’ятницю в Брюсселі, свідчить про зацікавленість обох сторін у практичній співпраці на оборонній та безпековій ниві. Так заявляють урядовці. Однак, як зауважує голова Північноатлантичного альянсу Андерс Фоґ Расмуссен, партнерство з українцями базоване на демократичних принципах. Тому вибіркове застосування судочинства, що існує в Україні, турбує країни НАТО. Втім, домовленості, які у п’ятницю досягли у штаб-квартирі альянсу, свідчать про близькі позиції сторін щодо миротворчих операцій та сфери глобальної безпеки.

Наприкінці року Україна стане першою державою-партнером НАТО, яка долучиться до протипіратської місії «Океанський щит». Про це 22 лютого домовилися представники Північноатлантичного альянсу та українського Міністерства оборони. Натомість держави-члени цього військово-політичного союзу обіцяють підтримку українських збройних сил на шляху реформування та модернізації.

Однак на адресу української влади від генерального секретаря НАТО Андерса Фоґа Расмуссена надійшло зауваження.

«Наше партнерство базується на цінностях, зокрема, принципах демократії, верховенства права й правах людини, – каже він. – Держави-союзниці НАТО вже чітко висловлювали своє занепокоєння у зв’язку з вибірковим застосуванням судочинства, котре виглядає як політично мотивовані переслідування в Україні. Ці питання – реальна стурбованість союзників, і вони дуже важливі в нашому партнерстві з Україною. Ми очікуємо, що Україна вирішить ці питання, тому що ми хочемо міцних відносин із міцною Україною».

Україна залишається доволі активною в оборонному та військовому співробітництві з Північноатлантичним союзом. Українські миротворці беруть участь у десяти місіях, що ведуться у семи країнах світу.

Як пояснює голова оборонного відомства України Павло Лебедєв, на середньострокову перспективу планується подальше співробітництво з НАТО у сфері оборони. Тобто буде підтримуватися військово-політичний діалог, розвиватимуть та реформуватимуть українське військо, а його участь у міжнародних акціях для підтримки безпеки буде тривати.

Двері НАТО для України відчинені – Расмуссен

Водночас голова НАТО Андерс Фоґ Расмуссен вкотре повторив, що за повної поваги до рішення української влади не вести їхню державу до НАТО двері цієї організації для неї залишаються відчиненими.

Натомість міністр оборони України Павло Лебедєв, відповідаючи на запитання Радіо Свобода щодо можливого місця України у європейській системі протиракетної оборони, зазначив, що в НАТО «був позитив, який висловили близько 16 міністрів оборони». «Він полягав у тому, що Україні дякували за її участь у миротворчих операціях. При цьому підкреслювалося, що Україна – позаблокова держава, яка вибрала свою позицію», – зазначив Лебедєв.

«Всі дякували, тож чи треба нам йти кудись, щоб проти себе створювати конфлікт – з одного, чи з іншого боку?» – зауважив міністр оборони України.

Представники української делегації кажуть, що на участь у протипіратських операціях НАТО і Євросоюзу Україна виділить 90 мільйонів гривень.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG