Доступність посилання

ТОП новини

У Криму вшановують пам'ять убитого революційними матросами муфтія (ФОТО)


Кримськотатарський муфтій Номан Челебіджихан
Кримськотатарський муфтій Номан Челебіджихан
У Криму в суботу проходять заходи із вшанування пам'яті убитого 95 років тому у Севастополі революційними матросами муфтія Криму і голови першого Курултаю кримських татар Номана Челебіджихана.

У п’ятницю в усіх мечетях півострова пройшли поминальні молитви (дуа) за убитим муфтієм, в яких взяли участь члени Меджлісу і делегати Курултаю (загальнонаціонального з’їзду) кримськотатарського народу.

Молодіжні і просвітницькі організації кримських татар організували акції у пам'ять кримськотатарського діяча. У Кримському державному індустріально-педагогічному університеті відкрито меморіальну кімнату Номана Челебіджихана, а в Севастополі під стінами колишньої тюрми, де загинув муфтій, пройшов жалобний мітинг.

Представники влади у пам’ятних заходах участі не брали.


Номан Челебіджихан народився 1885 року у родині мулли на півночі Криму. Вчився в Бахчисараї, Стамбулі і Санкт-Петербурзі, брав участь у просвітницьких і революційних організаціях кримськотатарської молоді.

Ввжався одним з найталановитіших кримськотатарських літераторів початку 20 століття. Він став автором національного гімну кримських татар – «Ант еткенмен!» («Я поклявся!»).

Після Лютневої революції 1917 року був обраний головою Мусульманського виконкому, муфтієм Криму, а згодом – головою першого Курултаю кримських татар. Заарештований більшовиками у січні 1918, він був убитий 23 лютого матросами в Севастопольській тюрмі. Тіло 33-річного муфтія вбивці викинули в море.

XS
SM
MD
LG