Доступність посилання

ТОП новини

Україна домовилася з ЄС про 610 мільйонів євро кредиту


Президент України Віктор Янукович, президент Європейської ради Герман ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на саміті в Брюсселі
Україна і Європейський Союз пiдписали угоди про видiлення Києву макрофiнансової допомоги розмiром 610 мільйонів євро.

Меморандум про взаєморозумiння мiж Україною, як позичальником, i ЄС, як кредитором, а також кредитну угоду мiж Україною і Євросоюзом пiдписали з українського боку мiнiстр фiнансiв Юрiй Колобов і голова Нацiонального банку Iгор Соркiн, з європейського – вiце-президент Європейської комiсiї Олi Рен у рамках самiту Україна-ЄС сьогодні в Брюсселi.

Меморандум про взаєморозумiння передбачає видiлення траншiв кредиту розмiром 100, 10, 250 i 250 мільйонів євро.

У документi також визначаються умови видiлення коштiв: перший транш допомоги буде видiлений пiсля набуття чинностi меморандумом, кредитною угодою і висновком Єврокомiсiї про задовiльний хiд реалiзацiї домовленостей iз МВФ.

Наступнi траншi видiлятимуться за результатами виконання урядом України визначених у меморандумi критерiїв у сферi управлiння державними фiнансами, торгiвлi, енергетицi, а також реалiзацiї податкової полiтики і полiтики у фiнансовому секторi.

Термiн реалiзацiї програми допомоги становить два роки від моменту набуття чинностi меморандумом.

Водночас кредитна угода встановлює технiчнi аспекти надання й повернення позичених коштiв. Зокрема, термiн погашення становить 15 рокiв. Кредитна угода набуде чинностi від моменту отримання Європейською комiсiєю офiцiйного повiдомлення у формi юридичного висновку мiнiстра юстицiї України про виконання всiх конституцiйних i юридичних умов для набуття чинностi угодою.

При цьому документ має набути чинностi не пiзнiше нiж через 12 мiсяцiв iз моменту його пiдписання.

Крім того, Київ i Брюссель домовилися почати неформальний дiалог iз питань бiзнес-клiмату, метою якого є сприяння пiдвищенню двостороннього товарообiгу й ефективне вирiшення питань у сферi торгiвлi й інвестицій.
XS
SM
MD
LG