Доступність посилання

ТОП новини

Росію охопив «пехтінг»


Екс-депутат Держдуми Володимир Пехтін
Москва – «Єдина Росія» – партія шахраїв і злодіїв». Із цим гаслом згодні 40 відсотків росіян. Такі дані навів «Левада-центр». У 2012 році суд стягнув з опозиціонера Олексія Навального 30 тисяч рублів за те, що той назвав членів «Єдиної Росії» злодіями і шахраями. Розслідування Навального стало причиною гучної думської відставки депутата від «Єдиної Росії» Володимира Пехтіна. Як кажуть експерти, це тільки початок.

Рішення єдинороса Володимира Пехтіна про складення депутатських повноважень його однопартієць, спікер Держдуми Сергій Наришкін назвав чесним і відповідальним вчинком. Ще раніше Пехтін попросив зняти з нього повноваження голови парламентської комісії з етики через скандал, який розгорівся навколо його імені.

Як голова цієї комісії Володимир Пехтін ініціював позбавлення депутатського мандата Геннадія Гудкова, якого звинуватили у незаконному суміщенні депутатської та підприємницької діяльності.

Сам Гудков вважає, що складання депутатських повноважень для Пехтіна не було добровільним.

«Це зайвий раз говорить, що ті, хто нас вчить любити батьківщину, сповідують подвійні стандарти, – каже Гудков. – Їм притаманні лицемірство, фальш, нещирість та обман. Зараз Пехтін перетворився на карикатуру на весь діючий режим, на всю чинну владу. Він не просто підставив партію, він її практично знищив».

«Пехтінг» триватиме – експерт

Історія зі складанням депутатських повноважень Пехтіним не перша. Раніше депутати проголосували за позбавлення мандата ще одного представника «Єдиної Росії» Василя Толстоп’ятова, який поєднував бізнес із роботою в державній організації. Експерти впевнені, що Володимир Пехтін не стане останнім у списку людей, які або добровільно або за рішенням Держдуми позбудуться мандата.

На думку петербурзького політолога Володимира Гельмана, таким чином єдинороси позбавлятимуться від другорядних фігур.

«Я не виключаю, що кимось із діячів другого ешелону керівники «Єдиної Росії» та її кремлівські господарі можуть пожертвувати, – пояснює експерт. – Шум, який зчинився навколо нерухомості Пехтіна, може бути лише для випускання пари».

Термін «пехтінг» виник після того, як керівник думської комісії з етики Володимир Пехтін ініціював позбавлення депутатських повноважень Геннадія Гудкова. Опозиція вказала на неетичність самого Пехтіна і пред’явила претензії до голови етичної комісії, включивши його в список «золотих кренделів». Тоді «думським пехтінгом» опозиція називала відбирання мандатів у політичних опонентів. Тепер це вже торкнулося самого Пехтіна і може коштувати депутатського мандата іншим його однопартійцям у Думі. Експерти вважають, що цей процес вже не зупинити.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG