Доступність посилання

ТОП новини

Ахметов шукає на Заході партнерів для шельфу Чорного моря (європейська преса)


Прага – Газети прогнозують, що обіцянки ЄС Президентові Віктору Януковичу щодо підтримки енергетичної незалежності України від Росії мало що змінять в «політиці маневрування між Сходом і Заходом» нинішньої влади Києва. Аналітики вважають, що торги української влади з Росією за газ і українську газову трубу триватимуть, Президент Янукович також мало що виконає до травня з вимог, висунутих йому на саміті ЄС – Україна 25 лютого в Брюсселі. Разом з тим українські олігархи продовжують політику вичікування у внутрішній політиці та намагаються зміцнювати свої економічні позиції за сприяння влади Віктора Януковича, як це робить, згідно з інформацією впливових європейських видань, Рінат Ахметов.

Австрійська Der Standard не має сумнівів у тому, що закулісні переговори лідерів Євросоюзу з Президентом України Віктором Януковичем стосовно долі ув’язнених лідерів української опозиції, особливо Юлії Тимошенко, мало що змінили в позиції глави української влади. Це видно з формулювання ЄС на саміті з Україною 25 лютого: в одній з вимог Брюсселя йдеться про необхідність «суттєвого прогресу» у відході Києва від «вибіркового правосуддя» та у справах ув’язнених лідерів опозиції. Газета з Відня також вважає, що обіцянки ЄС Януковичу щодо збільшення постачання газу до України з Європи через Угорщину і Словаччину, зацікавленість ЄС українською газовою трубою та деякі кредитні гарантії означають лише намагання Брюсселя віддалити перспективу угоди Києва з Москвою щодо інтеграції України в євразійські економічно-політичні структури. Австрійське видання також вважає, що коливання влади Януковича між ЄС та Росією триватиме, бо нинішня фінансово-економічна ситуація в Україні примушує Київ шукати все нових і нових кредитів як на Сході, так і на Заході.

Російська «Независимая газета» також аналізує обіцянки ЄС Україні щодо газу та перспективи участі Брюсселя у тристоронньому газовому консорціумі і цитує експертів, які вважають, що Брюссель бажає таким чином хоча б якось примусити Президента Януковича та його команду рухатися в напрямку обіцяних реформ та віддалити перспективу зближення України з Митним союзом під егідою Росії. Аналітики, на яких посилається газета з Москви, також не виключають, що Захід все ж запропонує Києву через МВФ кредитну програму, щоб якось стимулювати хоча б мінімальні реформістські потуги Президента Януковича та його більше схиляння до Заходу.

Впливова лондонська Financial Times інформує про повільне просування України під тиском західних компаній на шляху до нових енергетичних горизонтів – видобування енергоносіїв зі сланців на Сході й Заході України та розвідувальних робіт на шельфі Чорного моря. Київський кореспондент цієї газети Роман Олеарчик також повідомляє, що компанія Ріната Ахметова ДТЕК проводить переговори з західними партнерами щодо спільної участі в проекті Vanco видобування енергоносіїв на шельфі Чорного моря. При цьому газета цитує одного з очільників ДТЕК, Максима Ткаченка, який каже, що куплена Рінатом Ахметовим «дочка» американської Vanco Energy Company – Vanco Ukraine – «потребує величезних фінансових інвестицій, технічних експертиз та сучасного обладнання» для освоєння шельфу Чорного моря. Речник ДТЕК також наголосив, що з урахуванням напруженості між Україною та Росією «природно було б обирати лише західних партнерів, таких, як ExxonMobil, Chevron, Shell та інших».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG