Доступність посилання

ТОП новини

Для вступу до ЄС українській системі безпеки бракує грошей і фахівців – експерти


Київ – Не тільки економічні й політичні чинники впливають на вступ України до ЄС, а й складові безпеки й оборони держави, вважають експерти, які презентували дослідження на тему співробітництва Європейського Союзу і України в галузі безпеки. Фахівці констатують, що українська оборонна галузь слабка, бо немає грошей і професійних управлінців.

На шляху до євроінтеграції Україні необхідно поліпшити рівень безпеки. Експерти наголошують, що нині погіршилася ситуація з безпекою в регіонах України – дається взнаки економічна криза. Так само фахівці виокремлюють невизначеність зовнішньополітичного курсу України, корупцію в органах державної влади, незахищеність прав громадян. Та найбільш значущою проблемою є оборонна галузь, зазначає Леонід Поляков, голова експертної ради Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння.
Декларації не підкріплені ресурсами, фінансуванням і увагою з боку керівництва держави
Леонід Поляков

«У нас дуже багато різних стратегічних планів і програм реформування. Але питання реформування сектору безпеки й реалізації потенціалу безпеки перебувають на невисокому рівні. Україна могла б зробити набагато більший внесок, ніж вона робить нині, але ці декларації не підкріплені ресурсами, фінансуванням і увагою з боку керівництва держави», – каже експерт.

Українці не довіряють правоохоронним органам

Також на недосконалому рівні перебуває українська правоохоронна галузь. Рівень довіри українців до правоохоронних органів нижчий, ніж у ЄС, наголошує Василь Лаптійчук, директор громадської організації «Інститут Росії».
Основа національної безпеки – патріотичне виховання
Василь Лаптійчук

«У правоохоронних органах дві біди – менеджмент і людський фактор. Перше спричинене поганим вихованням або поганою освітою, чи корупцією. Людський фактор на прикладах тих самих українців в Канаді не спрацьовує. Бо не чув нарікань з боку канадської влади, що українці не вписалися в те суспільство. Вочевидь питання не в людському факторі, а насамперед у менеджменті і в соціально-законодавчих обставинах, в яких перебувають українці. Я також переконаний, що основа національної безпеки – патріотичне виховання», – вважає фахівець.

​Попри недоліки, як наголошують експерти, Україна має добре розвинену авіацію і потужні космічні технології.

Крім того, Україна зберегла кадровий потенціал – Європа часто звертається до українських військових медиків і саперів, зазначають експерти і нагадують про слова Наполеона: «Народ, який не бажає годувати свою армію, згодом годуватиме чужу».
  • Зображення 16x9

    Богдан Красавцев

    Співпрацюю з Радіо Свобода із жовтня 2012 року. Навчаюся в Інституті журналістики Київського міжнародного університету. Отримую кваліфікацію магістра. Пишу на економічні та суспільні теми. Захоплююся грою на музичних інструментах, українською поезією та історією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG