Доступність посилання

ТОП новини

У Києві презентували чотиритомник Шолом-Алейхема


Шолом-Алейхем для українців
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Дар’я Ткачук

Київ – Європейський фонд України разом з видавництвом «Адеф» презентували чотиритомний збірник творів українського, єврейського письменника Шолом-Алейхема. Видання вийшло на честь 154-річчя від дня народження автора.

«Мир вам» – так в перекладі з їдиш звучить творче ім’я літературного генія Шолом-Алейхема (Шолом Рабинович). Однойменну назву отримав і 4-томний збірник його творів, укладений Єврейським фондом України протягом року – це рекордно невеликий час.

Сюди увійшли найбільш популярні твори автора, написані вимираючою мовою їдиш, а також їх переклади російською мовою. Зокрема, романи «Стемпеню», «Йоселе-соловей», а також цикл коротких новел-листів «Менахем-Мендл». За словами видавців, мета такого проекту – відродження і збереження мови їдиш, якою творили понад 330 єврейських письменників на території України.

Це своєрідний пам’ятник великій літературі й мові
Аркадій Монастирський
«Така подія важлива для історії України. Представлене видання – унікальне в своєму роді. Це своєрідний пам’ятник великій літературі й мові, якою жило не одне покоління євреїв», – зазначає голова правління Єврейського фонду України Аркадій Монастирський.

«Ідеолог літератури мовою їдиш»

Самого Шолома-Алейхема називають «ідеологом літератури мовою їдиш». Бо він перетворив мову єврейського містечка на повноцінну європейську мову. Писав автор переважно про тяжку долю свого народу. Але не втрачав здорового почуття гумору, за що більшість читачів назвали його єврейським Марком Твеном.

Збірка «Мир вам» вийшла невеликим тиражем і коштує близько 1600 гривень. Видавці мають намір презентувати її в університетах та інших учбових закладах з метою популяризації їдишистської літератури серед молоді.

Єврейський фонд вже протягом 15 років займається відродженням єврейської культури і мови в Україні. Нещодавно в Києві було відкрито музей Шолом-Алейхема, створено відеокаталог фільмів за мотивами творів автора мовою їдиш. Також щорічно за підтримки Міністерства культури в Україні проводяться театральні вистави на єврейську тематику «Блукаючі зірки».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG