Доступність посилання

Януковича вже чекають у Москві (огляд преси)


Київ – Найближчими днями Віктора Януковича чекають у Москві. За даними джерел газети «Сегодня», зараз йде посилена підготовка до візиту, і він може відбутися вже в понеділок. Однак, на думку газетярів, про візит, швидше за все, офіційно не оголосять до останнього моменту. Видання припускає, що візит, скоріше, пов’язаний з недавньою обіцянкою Януковича домовитися про газотранспортний консорціум вже в першій половині 2013-го. Водночас, за словами джерела газети, близького до РНБО, переговори не будуть обмежуватися лише ГТС.

За останні сім років ціна на російський газ для України підвищилася в 10 разів, тому на його оплату щомісяця з українського бюджету витрачається близько двох мільярдів доларів. Ця цифра, як констатує тижневик «Комерсант», роками мусується чиновниками та ЗМІ в одному контексті: мовляв, якби ці гроші залишалися в країні, дороги були б кращі, а пенсія – більшою. Та на інформаційних задвірках залишається інше важливіше питання про те, що агресивне зростання цін на імпортне блакитне паливо – найкращий стимул для скорочення його споживання, наголошує видання. Втім, український паливно-енергетичний сектор і сам повниться міфами. Починаючи від завищених очікувань, пов’язаних із функціонуванням ГТС і перспективами вітчизняного газовидобутку, і закінчуючи вугільною реальністю, перевернутою з ніг на голову. Про це наголошується в статті «Фантоми та реалії енергонезалежності».

Видобуток сланцевого газу принесе Україні довгоочікувану енергетичну незалежність, не вдаривши по місцевій екології, – що б не говорили проросійськи налаштовані політики, наголошує тижневик «Кореспондент». Якщо газ буде, це дасть країні довгоочікувану енергетичну незалежність. Адже якщо використовувати лише його, при нинішньому внутрішньому споживанні Україною 50 мільярдів кубометрів на рік, запасів газу вистачить на 140 років. Експерт видання спростовує негативний вплив на довкілля видобутку сланцевого газу. Зокрема, він переконує, що зараження води хімікатами практично неможливо. Адже роботи ведуться на глибині 5 кілометрів, а підземні прісні води розташовані не глибше від 0,6 кілометра. Та й випадків подібного зараження у світовій практиці не було. Докладніше зі спростуванням шкоди довкіллю від видобутку сланцевого газу видання знайомить у статті «Блакитна мрія».

Україна пропонує нові способи співпраці з Митним союзом. Одним з таких варіантів може стати створення зони вільної торгівлі з об’єднанням. Такий режим, можливо, посилить захист українських експортерів на ринку країн Митного союзу. Однак, як констатує «Комерсант Україна», в Мінекономрозвитку поки ще не визначилися з доцільністю укладення такого формату угоди. Публікація називається «Україна шукає підходи».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Проєкт Крим.Реалії

XS
SM
MD
LG