Доступність посилання

ТОП новини

Україна може опинитися у новому СРСР – голова СКУ Євген Чолій


Брюссель – Голова Світового конгресу українців Євген Чолій в інтерв’ю Радіо Свобода застерігає, що українська влада може втратити історичну нагоду зробити важливий крок в інтересах народу та для розвитку держави. Представник організації, що об’єднує мільйони закордонних українців, цього тижня у Брюсселі намагався прискорити євроінтеграцію України. Для цього він зустрівся з євродепутатами, бельгійськими сенаторами, що відповідають за відносини з Україною, з місцевою діаспорою.

– Ми живемо у критичний час. Дуже правильно було сказано єврокомісаром Фюле та іншими, що вікно (до зближення із ЄС) відкрите, але невелике і відкрите ненадовго. Якщо до травня не відчують конкретних сигналів, то ця угода опиниться під загрозою. Я закликаю владу і опозицію працювати в тому напрямку, щоб дати ці позитивні сигнали. А лідерів ЄС я прошу сприяти остаточному підписанню угоди найпізніше (восени) у Вільнюсі та сприяти інтеграції України до ЄС. Це – здоровий та нормальний курс, на користь і народові України, і Євросоюзові.

– Так, але чи він на користь самій українській владі?
Закликаю владу й опозицію працювати для того, щоб ЄС відчув, що Україна хоче угоди конкретними діями

– Влада своєю поведінкою сама покаже: вигідна їй ця угода чи ні. Якщо протягом наступних тижнів вона не продемонструє конкретних дій та сигналів, що вона прислуховується до закликів ЄС, то це і буде її відповіддю. Переконаний, що від цієї влади залежить доля угоди про асоціацію. Якщо її не підпишуть, то нинішні українські керівники будуть змушені відповідати перед народом, чому вони втратили цю визначну нагоду, чому вони пішли проти інтересів людей і чому вони пішли проти подальшого розвитку держави. Це – серйозна відповідальність, і я закликаю владу й опозицію працювати для того, щоб ЄС відчув, що Україна хоче угоди не лише декларативно, а й конкретними діями.
Євген Чолій в інтерв’ю Радіо Свобода
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

– Як Ви особисто оцінюєте три роки президенства Віктора Януковича, адже кажуть, що збоку все видніше?
У повазі до прав людини й основних свобод за президенства Януковича Україна зробила крок назад

– На жаль, у повазі до прав людини й основних свобод за президенства Януковича Україна зробила крок назад. Це прикре явище. Ми постійно закликаємо владу повернутися від авторитарного способу управління до демократичного. На словах Президент заявляє, що рухає державу європейським шляхом. Однак за цими заявами немає конкретних підтверджень, що це так.

– Наскільки твердо об’єднана Європа має відстоювати свої вимоги до української влади, коли мова йде про верховенство права, демократичність виборів?
Якщо українці опиняться в якомусь Митному чи Євразійському союзі – це, фактично, створення нового Радянського Союзу

– Підписання угоди про асоціацію не слід робити на основі дій чи акцій нинішньої влади, а радше розцінювати це у довгостроковій перспективі. Чи буде краще, якщо через 15–20 років Україна приєднається до ЄС? Чи, може, краще так, як тепер: однією ногою тут, другою там? Або ж, у гіршому випадку, якщо українці опиняться в якомусь Митному чи Євразійському союзі? Ми поділяємо вислів Гілларі Клінтон, яка минулого року сказала: як би Росія не називала ці об’єднання, – це фактично створення нового Радянського Союзу. Це найгірша альтернатива і для України, і для ЄС. Тому ми закликаємо до входження України до європейських структур і стандартів у різних галузях життя, включно із повагою до людських прав та основних свобод.

– В одній із останніх заяв Ви закликали ЄС не карати українців, а підписати угоду про асоціацію. Але як при цьому карати владу, яка може представити це народові як особисту заслугу? Як Європі ці речі поєднати?

– Євросоюз може легко заявити, що угода підписується не на підставі дій влади, а тому, що вони визнають українців європейським народом, який прагне до Євросоюзу. Щодо влади, можна сміливо застосувати щось на зразок «списку Магнітського», задіяного Америкою щодо Росії. У цьому законі треба передбачити, що ЄС до порушників людських прав та тих, що не шанують основних свобод, буде застосовувати такі ж методи, як і щодо «списку Магнітського». Тож сигнал Євросоюзу буде чіткий: угоду підписуємо, на підставі прагнення й визнання українців європейським народом, і водночас засвідчити своє невдоволення поведінкою (влади України), яка не збігається із основними засадами ЄС.

Євген Чолій в інтерв’ю Радіо Свобода
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:10:32 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG