Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія знову оштрафувала Microsoft на сотні мільйонів


Брюссель – Європейська комісія у середу наклала понад півмільярдний штраф на американську корпорацію Microsoft. Ця компанія, що є серед лідерів світової комп’ютерної індустрії, порушила умови європейських антимонопольних органів. Суть у тому, що корпорація не надавала користувачам операційної системи Windows вільного вибору у використанні інтернет-браузера. 15 мільйонів користувачів Windows у Євросоюзі мали єдину наперед встановлену можливість – вживати браузер Internet Explorer виробництва самої Microsoft.

На думку Європейської комісії, корпорація Microsoft тривалий час зловживала своїм домінантним становищем на ринку комп’ютерних технологій.

«Європейська комісія ухвалила рішення покарати Microsoft через невиконання обов’язкових юридичних зобов’язань, які ця компанія взяла на себе перед Єврокомісією. Згідно з ухваленим сьогодні рішенням, на Microsoft за це дуже серйозне порушення накладено штраф у розмірі 561 мільйон євро», – заявив у середу в Брюсселі комісар ЄС із питань конкуренції Хоакін Альмунья.

Він пояснив, що компанія порушила домовленості 2009 року щодо зобов’язань надавати користувачам операційної системи Windows вільний вибір інтернер-браузера. «Це перший випадок, коли Microsoft оштрафована за порушення вже укладених зобов’язань, і це – серйозне порушення європейських антимонопольних норм», – додав він.

«Водночас, коли порушення було виявлене, компанія Microsoft співпрацювала з Єврокомісією та надала інформацію, яка нам допомогла провести ефективне розслідування. І це було взяте до уваги як пом’якшувальний фактор при нарахуванні штрафу», – зауважив Хоакін Альмунья.

Єврокомісія посилає сигнал іншим компаніям

Влітку минулого року Microsoft визнала, що порушує правила, та вибачилася, зауваживши, що не може виконати вимог Єврокомісії через технічні проблеми.

Нинішній штраф, накладений на американську корпорацію, має стати уроком іншим компаніям, які Брюсселеві складно контролювати, зокрема, інтернет-концернові Google. Наразі Єврокомісія веде переговори з представниками цієї компанії-лідера на ринку інтернет-пошуку та реклами.

Єврокомісар Альмунья зазначає, що порушення, вчинені Microsoft, тривали трохи більше ніж рік і стосувалися лише однієї з версій Windows, Windows 7, яка продавалася на європейському ринку.
Це може дати імпульс наступним антимонопольним розслідуванням та покаранням
Ніколя Петі

Професор права зі Льєжського університету Ніколя Петі, коментуючи це рішення, зазначив: «Єврокомісія демонструє серйозність своєї позиції. Це може дати імпульс наступним антимонопольним розслідуванням та покаранням».

Сума нинішнього штрафу далека від рекордного грошового покарання компанії Intel у 2009 році. Тоді Єврокомісія за порушення правил конкуренції наклала на неї штраф, який перевищив мільярд євро.

Корпорація Microsoft не вперше покарана за неповагу до антимонопольних законів Євросоюзу. У 2004 році ця компанія заплатила штраф у сумі майже півмільярда євро, а у 2008-му – майже 900 мільйонів євро.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG