Доступність посилання

ТОП новини

Рада безпеки ООН одноголосно наклала нові санкції на Північну Корею


Рада безпеки ООН голосує за нові санкції проти Північної Кореї, 7 березня 2013 року
Рада безпеки ООН голосує за нові санкції проти Північної Кореї, 7 березня 2013 року
Рада безпеки ООН одноголосно проголосувала в четвер за нові суворі санкції, які мають на меті покарати владу Північної Кореї через нещодавні ядерні і ракетні випробування, на які Пхеньян не має права за попередніми резолюціями.

Санкції мають значно обмежити здатності Північної Кореї далі розвивати її незаконні ядерну і ракетну програми, зокрема, фінансові можливості Пхеньяна і можливості отримувати матеріали, необхідні для цих програм.

Проект резолюції про ці санкції подали спільно США і Китай.

Як заявила посол США в ООН Сюзан Райс, нові санкції ще посилять ізоляцію Північної Кореї.

Вона також наголосила, що Пхеньян нічого не досягне своїми погрозами і провокаціями.

А Китай, що є фактично головним союзником і донором Пхеньяна, заявив, що хоче «повного втілення» нових санкцій, а також зменшення напруженості навколо Північної Кореї і повернення до дипломатії.

За лічені години до голосування в ООН Північна Корея в заяві свого Міністерства закордонних справ пригрозила в четвер неминучою другою Корейською війною, скасуванням перемир’я 1953 року і випереджувальним ядерним ударом через чергові регулярні американсько-південнокорейські військові навчання, що почалися цими днями, а також через запровадження нових міжнародних санкцій проти неї.

Світова спільнота взялася до дії через нещодавнє випробування в Північній Кореї ядерного вибухового пристрою, здійсненого після запуску ракети в космос, який був, як вважають, випробуванням балістичної ракети. Такі випробування Пхеньянові заборонені попередніми резолюціями Ради безпеки ООН.
XS
SM
MD
LG