Доступність посилання

25 Вересень 2017, Київ 06:22

Нового папу Римського ще не обрали, але одяг для нього вже готовий


Рим – Коли у Ватикані почнуться вибори нового папи Римського, наразі невідомо, а ось вбрання для нього вже готове. Для цього постаралися кравці римського ательє Ґаммареллі, де білі папські шати виставили на показ у вітрині.

Три наряди з білої вовни малого, середнього і великого розмірів чекають на свого господаря. За традицією, вбрання для папи має бути готове задовго до того, як оголосять його ім’я. Оскільки невідомо, якої комплекції буде новий глава на Святому престолі, тому й пошили відразу довгі шати однієї моделі у трьох розмірах.

На показ виставили і неодмінний атрибут папського строю – шкіряні червоні пантофлі. У вітрині також урочиста накидка з червоного оксамиту, оздоблена по краях білим хутром. Новообраний понтифік одягне її у перший день, коли з балкону собору Святого Петра буде благословити натовп людей.

«Зважаючи на наш досвід, і знаючи вже кардиналів, для яких шиємо одяг, ми й зорієнтувалися на ці три розміри», – пояснив один із власників ательє Лоренцо Ґаммареллі.

Найстарша з «Ватиканських стилістів» працює в ательє вже півстоліття

«Ватиканськими стилістами» називають кравців ательє Ґаммареллі. Понад два століття вони шиють одяг для церковних осіб. Це вже всьоме, коли тут готують вбрання для кардиналів-учасників конклаву.

Найстарша кравчиня Тереза Паломбіні працює в ательє 52 роки. Вона шила одяг для Івана Павла Другого, Бенедикта XVI, і ось у вітрині – її третє вбрання для Папи.

«Ми звикли готувати одяг для понтифіка, коли його немає серед нас. І, знаєте, цього разу у мене було якесь дивне, неприємне відчуття», – зізналася журналістам кравчиня Паломбіні.

Як вона розповідає, папські шати відрізняються від інших церковних нарядів тим, що мають своєрідний крій рукава та ґудзики із тканини. Незважаючи на несподівану відставку Йозефа Ратцінґера, Тереза Паломбіні і четверо її колег впоралися з роботою в короткий десятиденний термін.

Тепер ватиканські стилісти, як і решта християн у світі, з нетерпінням чекають, коли з’явиться білий дим над Сикстинською капелою. Кандидата-фаворита на папський престол немає, тож підготовка до виборів затягується, і конклав прогнозують тривалий.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG