Доступність посилання

ТОП новини

Першими від секвестру постраждають контрактники Пентагону


У березні у США набув чинності закон, який передбачає скорочення витрат державного бюджету на трильйон і 200 мільярдів доларів протягом наступних 10 років. Половина цих скорочень має відбутися за рахунок оборонного бюджету. І найперші, хто від цього постраждає, - контрактники Пентагону, велика частина яких живе та працює у штаті Вірджинія.

«Девіс Інтіріорс» – невелика компанія в місті Норфолк, яка виготовляє спеціалізовані меблі та оздоблення для військових кораблів. Адміністратор Вітні Метцкер говорить, що її фірма вже відчула на собі наслідки бюджетних скорочень:

«Нам довелося обмежити кількість робочих годин для наших співробітників. Майже усі в компанії працюють 4 дні на тиждень. Деякі співробітники змушені працювати лише 3 дні на тиждень. Ми очікуємо звільнень, швидше за все – незабаром».

«Девіс Інтіріорс» – одна з багатьох приватних фірм, які забезпечують роботу найбільшої бази ВМС у Норфолку. База та прилеглі військові об’єкти дають роботу 40 тисячам осіб.

Пентагон планує відправити у неоплачувану відпустку майже 90 тисяч працівників. Поки що наслідків цього кроку місцева економіка на собі особливо не відчула. Однак, скасування контракту на підтримку 11 розташованих у Норфолку кораблів, має негативний ефект для компаній на зразок «Девіс Інтіріорс».

Девід Вільямс працює в цій фірмі вже 25 років. Він каже, що вже вдруге за останні два роки бюджетні скорочення обертаються для них втратою прибутків:
«Я дуже занепокоєний. Я все ще намагаюся оговтатися від останнього разу, коли це сталося. Це важко, коли у тебе з’являються борги, фінансові проблеми».

Контрактники розуміють, що з закінченням війни в Іраку та Афганістані витрати на оборону будуть зменшені. Однак, різкі скорочення у рамках секвестру для багатьох можуть закінчитися банкрутством.

«Ми не знаємо що буде далі. Ми маємо контакти, які ми вже виграли і виконаємо їх. Але через секвестр жодних нових контрактів не з’являється». – говорить Метцкер.

Контрактники Пентагону першими у цьому регіоні відчують наслідки бюджетних скорочень. Однак, як прогнозують експерти, якщо скорочення триватимуть, увесь штат Вірджинія, економіка якого одна з найкращих в країні, може скотитися у рецесію.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG