Доступність посилання

21 Листопад 2017, Київ 05:49

Аштон: у царині громадянських прав Росія все ще має проблеми


Катрін Аштон на зустрічі у Брюсселі 11 березня 2013 року
У понеділок на зустрічі в міністрів закордонних справ країн ЄС у Брюсселі йшлося, серед іншого, і про відносини співдружності з Росією, повідомила верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон: «Коли ми обговорювали внутрішньополітичну ситуацію в Росії, було багато серйозного занепокоєння з приводу останніх подій, які обмежують діяльність громадянського суспільства в Росії і негативно впливають на демократичні права і свободи в цій країні».

Тому, за словами Аштон, сторони домовилися продовжити пошук конструктивної взаємодії з Росією «в царинах, що становлять спільний інтерес, для зміцнення спільних стратегічних відносин». Вона нагадала про відповідальність Росії – гарантувати демократичні права і свободи відповідно до зобов’язань, ухвалених у рамках ОБСЄ, Ради Європи та інших країн.

Напередодні сторони відзначили прогрес у переговорному процесі про спрощення візового режиму.

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі обговорюють передусім шляхи завершення громадянського конфлікту в Сирії.

Водночас, за словами Аштон, Москва не подала сигналу, що готова переглянути свою відмову підтримати заклики до відставки президента Сирії Башара Ассада.

Напередодні, зустрічаючись із представниками сирійської опозиції у Москві, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що «всі питання мають вирішуватися самими сирійцями, без тиску з-за кордону».
XS
SM
MD
LG