Доступність посилання

ТОП новини

ЛАЗ згортає виробництво автобусів в Україні


Київ – Найбільший машинобудівний завод ЛАЗ зупинив виробництво автобусів і тролейбусів в Україні і далі бере участь у європейських тендерах. Попри це, власники компанії спростовують заяви про банкрутство й повернення підприємства у державну власність. Експерти ж зауважують, що для виходу з кризи, ЛАЗу необхідно запровадити оренду власного транспорту, а також зменшити його вартість.

На сьогодні в Україні майже 30 тисяч автобусів потребують заміни, повідомив на прес-конференції голова холдингу ЛАЗ Ігор Чуркін. Переважна більшість із них їздять вулицями ще від часів СРСР. Також заміни потребують 5 тисяч тролейбусів і одна тисяча трамваїв.

У 1980-х роках Львівський автомобільний завод виробляв 14 тисяч автобусів щороку, зауважує Чуркін. Нині ж виробництво в Україні зупинене, адже перед підприємством заборгували і держава, і Львів.

«Збитки такі значні, а взаєморозуміння зі Львовом не досягнуте. Ми знову подаємо позов до суду. На сьогодні Львів нам завинив 25 мільйонів гривень. Тільки за тими рішеннями судів, які вступили в силу, – теж 20 мільйонів. І приблизно такі ж суми будуть зараз із пенями й штрафами, адже ми сплачуємо відсотки. До того ж Львів – це єдине місто в Україні, яке не йде на перемови і жодної копійки не сплачує», – зазначив Чуркін.

Водночас працювати з невеликими замовленнями підприємству не вигідно. Мінімальна кількість замовлень, за словами голови холдингу ЛАЗ, має становити 70-100 одиниць транспорту. Водночас на сьогодні підприємству замовляють 10-30 одиниць.

ЛАЗи дорогі й часто ламаються – Матусяк

На думку головного редактора автомобільного журналу «Автоцентр» Сергія Матусяка, ЛАЗи дорогі й часто ламаються.

«Потрібно робити лізингову компанію й надавати в лізинг (в оренду – ред.), робити більш гнучку цінову політику», – сказав Матусяк.

Київ перед початком чемпіонату з футболу торік закупив 185 автобусів виробництва мінського автомобільного заводу. Коментуючи це, Матусяк зазначив, що в перебігу тендерів, мінські автобуси виявилися дешевшими, а умови купівлі привабливішими.

ЛАЗ виробив медичну клініку на колесах

ЛАЗ бере участь у європейських тендерах, зокрема в Болгарії, Сербії й Угорщині. Крім того, як зауважив Чуркін, тривають переговори з Росією. Цього року підприємство візьме участь у двох міжнародних виставках, де на огляд громадськості представить новинку – медичну клініку на колесах.

Львівський автомобільний завод заснований 1945 року. Спочатку завод випускав причепи й автомобільні крани. Перший автобус і найуспішнішу модель – синьо-білий ЛАЗ-695 – представили у 1950-х.
  • Зображення 16x9

    Богдан Красавцев

    Співпрацюю з Радіо Свобода із жовтня 2012 року. Навчаюся в Інституті журналістики Київського міжнародного університету. Отримую кваліфікацію магістра. Пишу на економічні та суспільні теми. Захоплююся грою на музичних інструментах, українською поезією та історією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG