Доступність посилання

16 Грудень 2017, Київ 19:23

Європарламент вирішив позачергово обговорити українське питання


Катрін Аштон
Сьогодні на пленарному засіданні Європарламент має намір обговорити українське питання з участю верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Єврокомісії Катрін Аштон.

Минулого тижня вона разом із єврокомісаром Штефаном Фюле висловила занепокоєння з приводу позбавленням парламентських мандатів «на сумнівних правових засадах».

Очікується, що основною темою дебатів буде позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата.

На думку деяких депутатів Євросоюзу, останні події в Україні свідчать про подальшу ескалацію використання судочинства для тиску на політичних опонентів.

За словами німецького парламентарія Міхаеля Ґалера, «режим Януковича намагається ще більше послабити позиції Юлії Тимошенко і чинити тиск на тих, хто не дотримується лінії влади».

Інший німецький євродепутат Ребекка Гармс, яка особисто спостерігала за перебігом суду щодо позбавлення Сергія Власенка мандата, в коментарі Радіо Свобода наголосила, що «надій на позитивні рішення щодо угоди про асоціацію стає чимраз менше, особливо коли ми бачимо, що одразу після європейсько-українського саміту представники уряду й президент повертаються до Києва і роблять діаметрально протилежне тому, що вони пообіцяли у Брюсселі».
XS
SM
MD
LG