Доступність посилання

22 Жовтень 2017, Київ 18:53

Україна за Януковича сповзає до авторитаризму і кризи – директор розвідки США


Прага – У вівторок зі звітом Національної розвідки США в Сенаті Конгресу країни виступив директор цієї американської інформаційної служби – Джеймс Клеппер. Серед іншого, він сказав, що нині «Аль-Каїда» вже не несе головної загрози США, найбільшу небезпеку для американської держави становлять кіберзлочинці, кібершпигуни, які завдають великої шкоди через інтернет та інші електронні системи зв’язку. Клеппер також відзначив серед загроз для США ядерні програми Ірану, Північної Кореї і зупинився на прогнозах розвитку ситуації в деяких регіонах світу, зокрема, в Росії та Україні.

Директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер, зокрема, сказав у вівторок під час щорічного звіту перед комітетом з розвідки в Сенаті, що ядро терористичної організації «Аль-Каїди» протягом останнього часу було ослаблене, і ця група навряд чи здатна виконувати «складні, великомасштабні атаки на Заході». Хоча Клеппер також попередив, що «Аль-Каїда» не припинила свою війну проти США. А її філії, особливо в Ємені, формують змову для нападів на США та їхніх союзників.

Джеймс Клеппер також наголосив у Сенаті, що сьогодні кіберзлочинці і кібершпигуни замінили тероризм у ролі головної загрози для Сполучених Штатів. «Дедалі більше державних і недержавних дійових осіб отримують і використовують кіберзнання, – зазначає він. – Вони застосовують кіберметоди та їхні можливості для досягнення стратегічних цілей, збору конфіденційної інформації від громадськості, у приватному секторі, керуючи змістом і потоками інформації, ставлячи перед викликами своїх противників у кіберпросторі. Ці намагання становлять небезпеку для всіх секторів нашої країни, як для уряду, так і в приватних мережах та інших серйозних інфраструктурах».

Клеппер: авторитаризм та економічна криза 2013-го – головні загрози для України

Джеймс Клеппер також вважає великими загрозами для США і їхніх союзників ядерні програми Ірану та Північної Кореї. «Риторика Північної Кореї, що проявляється в їхніх пропагандистських заявах, також є проявом їхнього ставлення та їхніх намірів… не виключені їхні провокації проти Південної Кореї… Технічне просування Ірану посилює наші побоювання щодо того, що Тегеран має наукову, технічну і промислову можливості для виробництва ядерної зброї», – зауважив директор Національної розвідки.
Демократія в Україні перебуває у все більш складному становищі, бо Київ все більш наближається до авторитаризму Януковича
Джеймс Клеппер

Під час свого звіту в Сенаті США Джеймс Клеппер зупинився і на ситуації в Україні. Він, зокрема, сказав: «Події в Україні і Білорусі, хоча й не загрожують національній безпеці США, є проблемами для важливих інтересів США в регіоні. Демократія в Україні перебуває у все більш складному становищі, бо Київ все більш наближається до авторитаризму Президента Віктора Януковича».

Про «сповзання України до авторитаризму», як сказано у звіті Національної розвідки США, свідчать вибіркове правосуддя з переслідуванням лідерів опозиції, включно з Юлією Тимошенко, адміністративний тиск на пресу, спроби маніпулювання виборчим законодавством напередодні виборів до Верховної Ради України.

Тут також відзначено, що відсутність структурних реформ в Україні «збільшує загрозу економічної кризи у 2013 році».
Російська політична система зазнає більшого тиску, аніж раніше
Джйемс Клеппер

Директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер також попередив під час виступу в Сенаті у вівторок, що «очікує в наступному році зростання соціального невдоволення в Росії». «У зв’язку з цим, – за словами Клеппера, – російська політична система зазнає більшого тиску, аніж раніше».

Читайте більше тут:
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG