Доступність посилання

ТОП новини

Ринок нерухомості в Україні практично зупинився – ріелтори


Київ – Ринок нерухомості в Україні практично зупинився, кажуть ріелтори. Після економічної кризи 2008 року українці бояться брати іпотечні кредити. А державна програма «Доступне житло», за словами експертів, не працює.

За минулий рік ціна оренди квартир в Україні зросла на 10–15%. Нині винайняти квартиру в Києві можна мінімум за 3 тисячі гривень в місяць, повідомив на прес-конференції Віктор Несін, голова Національної ради Ріелторської палати України.

«Дешевшими залишаються ті квартири, які здавалися в оренду ще 2–3 роки тому. І власники квартир, певне, не хочуть псувати стосунки з орендаторами. Кількість операцій з квартирами потроху зростає, але в порівнянні з минулими роками вона менша», – сказав Несін.

На сьогодні ринок нерухомості в Україні перебуває у депресивному становищі. Однак в українців зріс попит на новобудови, тобто на первинний ринок нерухомості, зазначив Сергій Злидень, голова Асоціації спеціалістів із нерухомості України.
Ринок нерухомості в Україні надто залежний від стабільності національної валюти
Сергій Злидень

«Ринок нерухомості в Україні надто залежний від стабільності національної валюти. І якщо гривня девальвується, а первинний ринок нерухомості не буде проіндексований, то станеться так, як 2008 року», – сказав Злидень.

Нині ситуація з ринком нерухомості нагадує кінець 90-х, коли українці не мали грошей на придбання житла, сказав Едуард Бразас, експерт з ринку нерухомості.
Класичних випадків, коли людина взяла 80% на 15 років, практично немає
Едуард Бразас

«Сума іпотеки від загальної вартості житла становить 15%. Людина бере іпотеку на незначну суму. Класичних випадків, коли людина взяла 80% на 15 років, практично немає», – сказав Бразас.

Державна іпотека не працює

За словами експертів, державні програми кредитування, такі, як «Доступне житло», не працюють. Бразас також переконаний, що все це робилося під вибори.

Несін наголосив, що в українців відсутня довіра до таких програм. Якщо ж нинішні державні програми згорнуться, їх навряд чи задіють знову, переконаний голова Національної ради Ріелторської палати України.

«У держави немає коштів, ми ж бачимо, який бюджет. До того ж немає механізму залучення інвестицій. Отож, ці програми фізично не можуть працювати», – сказав Несін.

Експерти також зауважили, що на сьогодні немає тенденцій для зростання цін на нерухомість. На це є низка причин: в українців зменшуються прибутки, відсутні заощадження, а бізнес згортається. Найактивнішими ж на ринку нерухомості, зазначив Несін, ті, хто розмінюють квартири.
  • Зображення 16x9

    Богдан Красавцев

    Співпрацюю з Радіо Свобода із жовтня 2012 року. Навчаюся в Інституті журналістики Київського міжнародного університету. Отримую кваліфікацію магістра. Пишу на економічні та суспільні теми. Захоплююся грою на музичних інструментах, українською поезією та історією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG