Доступність посилання

23 Травень 2017, Київ 04:20
Новини | Міжнародні

Речник Ватикану про перебіг конклаву: «Це абсолютно нормально»


До Ватикану цими днями з’їхалася безліч туристів, які сподіваються побачити білий дим. Серед них і зірка баскетболу Денніс Родман
Прес-секретар Ватикану Томас Росіка, виступаючи сьогодні на прес-конференції у Ватикані, зазначив, що ніхто не сподівався, що Папу оберуть відразу першого чи другого дня.

«Це абсолютно нормально. Не слід інтерпретувати це, як поділ чи розкол серед кардиналів. Візьміть до уваги розмір групи і нормальний процес», – сказав він.

Досі – від початку конклаву у вівторок – чорний дим із комина Сикстинської капели засвідчив про три невдалі голосування.

Раніше сьогодні після другого кола таємного голосування кардиналів у Сикстинській капелі глава Служби преси Святого Престолу отець Федеріко Ломбарді розповів про нові технології фарбування диму, які раніше тримали в таємниці.

Він уточнив, що насправді в капелі стоять дві сполучені між собою печі. Одна – «стара» чавунна 1938 року. У ній спалюють бюлетені після голосування. Інша піч – сучасна, з електронним запалюванням. У неї закладають спеціальні патрони з хімікатами. Саме вони гарантують насичений колір диму протягом 5–6 хвилин, пояснив Ломбарді.

«Отримання чорного кольору стає можливим при використанні сірки, білий колір диму додасть лактоза», – зазначив він, уточнивши, що така система використовується ще від минулого конклаву 2005 року.

При цьому Ломбарді додав, що ніякої шкоди фрескам у Сикстинській капелі ці хімікати не завдають.

Традиція оповіщення про обрання нового глави Римсько-католицької церкви білим димом з комина з’явилася в 1914 році. На старій чавунній грубці збереглися дати обрання та імена понтифіків ХХ століття.

До Ватикану цими днями з’їхалася безліч туристів, які сподіваються побачити білий дим.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG