Доступність посилання

26 Вересень 2017, Київ 16:40
Новини | Міжнародні

Речник Ватикану про перебіг конклаву: «Це абсолютно нормально»


До Ватикану цими днями з’їхалася безліч туристів, які сподіваються побачити білий дим. Серед них і зірка баскетболу Денніс Родман
Прес-секретар Ватикану Томас Росіка, виступаючи сьогодні на прес-конференції у Ватикані, зазначив, що ніхто не сподівався, що Папу оберуть відразу першого чи другого дня.

«Це абсолютно нормально. Не слід інтерпретувати це, як поділ чи розкол серед кардиналів. Візьміть до уваги розмір групи і нормальний процес», – сказав він.

Досі – від початку конклаву у вівторок – чорний дим із комина Сикстинської капели засвідчив про три невдалі голосування.

Раніше сьогодні після другого кола таємного голосування кардиналів у Сикстинській капелі глава Служби преси Святого Престолу отець Федеріко Ломбарді розповів про нові технології фарбування диму, які раніше тримали в таємниці.

Він уточнив, що насправді в капелі стоять дві сполучені між собою печі. Одна – «стара» чавунна 1938 року. У ній спалюють бюлетені після голосування. Інша піч – сучасна, з електронним запалюванням. У неї закладають спеціальні патрони з хімікатами. Саме вони гарантують насичений колір диму протягом 5–6 хвилин, пояснив Ломбарді.

«Отримання чорного кольору стає можливим при використанні сірки, білий колір диму додасть лактоза», – зазначив він, уточнивши, що така система використовується ще від минулого конклаву 2005 року.

При цьому Ломбарді додав, що ніякої шкоди фрескам у Сикстинській капелі ці хімікати не завдають.

Традиція оповіщення про обрання нового глави Римсько-католицької церкви білим димом з комина з’явилася в 1914 році. На старій чавунній грубці збереглися дати обрання та імена понтифіків ХХ століття.

До Ватикану цими днями з’їхалася безліч туристів, які сподіваються побачити білий дим.
XS
SM
MD
LG