Доступність посилання

ТОП новини

У Туреччині ув’язнений лідер курдів пообіцяв закликати до перемир’я


Селахаттін Демірташ (попереду в центрі) на тлі фото Абдуллаха Оджалана, фото 17 березня 2013 року
Ув’язнений лідер курдських повстанців у Туреччині Абдуллах Оджалан заявив в оприлюдненому в понеділок листі, що планує закликати до «історичного перемир’я» в уже 28-річному повстанні 21 березня, на Новий рік за традиційним курдським календарем.

Як мовиться в листі, який отримав із рук Абдуллаха Оджалана під час побачення з ним і зачитав у Стамбулі відомий курдський діяч, депутат парламенту Туреччини Селахаттін Демірташ, курдський лідер, зокрема, хоче «розв’язати питання зброї якнайшвидше і без втрати життів», тому збирається проголосити свою «історичну декларацію».

Водночас Оджалан закликав турецький парламент підтримати невпинність мирного процесу, щоб тисячі курдських повстанців змогли скласти зброю і залишити Туреччину.

Офіційна Анкара і курдські повстанці почали переговори про мир минулого року.

64-річний Абдуллах Оджалан відбуває довічне ув’язнення у спеціальній в’язниці особливого режиму, на яке йому замінили первісний вирок смертної кари. Він перебуває за ґратами з 1999 року, але й досі вважається номінальним лідером «Робітничої партії Курдистану» – збройного сепаратистського угруповання, співзасновником і керівником якого він був. Це угруповання, визнане за терористичне цілою низкою країн і міжнародних організацій, воює за проголошення держави чи принаймні автономії турецьких курдів на марксистсько-ленінських засадах. У цій боротьбі з 1984 року загинули вже понад 45 тисяч людей.
XS
SM
MD
LG