Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську відбулась акція проти міліцейського свавілля та на підтримку нового КПК


У Дніпропетровську, біля будівлі Індустріального районного суду, в понеділок відбулась акція проти міліцейського свавілля та на підтримку нового Кримінального процесуального кодексу. Як повідомили Радіо Свобода учасники, до пікету долучилось близько ста активістів.

У руках вони тримали плакати з написами «Свободу Андрію Калитці!», «Закон все одно переможе!» тощо.

Як пояснили учасники акції, в понеділок районний суд розглядав скаргу матері засудженого за вбивство на 12 років позбавлення волі Андрія Калитки Лідії Калитки: жінка поскаржилась на закриття кримінального провадження проти слідчого райвідділу міліції, який, за її словами, сфальшував справу проти її сина.

За словами правозахисника Сергія Довгаля, справа Андрія Калитки – одна із тих справ, які були сфальшовані у ході досудового слідства: у ній не було речових доказів, окрім сфальшованого, свідчення не перевіряли за допомогою слідчого експерименту тощо. За новим Кримінальним процесуальним кодексом ця справа має бути переглянута, зазначив Довгаль.

«Це була перша в Україні акція на підтримку нового Кримінального процесуального кодексу. За новим Кримінальним процесуальним кодексом, якщо є нововиявлені обставини, які доводять невинуватість засудженої людини, справа підлягає переглядові без строків давності. Нововиявленими обставинами може вважатись зловживання слідчого або ж підробка доказів. Ми вхопились за цю можливість, і мама засудженого подала заяву про відкриття кримінального провадження», – розказав Радіо Свобода Сергій Довгаль.

Він також поінформував, що суд у понеділок увечері відмовив матері засудженого в задоволенні заяви, і вона планує подавати на апеляцію.

Раніше у Дніпропетровську відбулась акція протесту проти свавілля у міліції, прокуратурі та судах. У цій акції взяли участь люди, які вважають себе потерпілими від протиправних дій міліції, та їхні родичі, матері, сини яких відбувають покарання за, як вони стверджують, сфальшованими вироками. Тоді ж піднімалось питання й щодо «справи Калитки».
XS
SM
MD
LG