Доступність посилання

ТОП новини

У Держдумі чекають на вибачення від «Московського комсомольця»


Москва – У Держдумі чекають на вибачення від головного редактора газети «Московський комсомолець» Павла Гусєва за статтю про «політичних повій». Про це йдеться у заяві однієї із палат парламенту Росії. Але Гусєв наголошує, що вимагати вибачень від нього може лише суд. Водночас він зажадав від правоохоронців порушити кримінальну справу стосовно депутата Держдуми від правлячої партії «Єдина Росія» Андрія Ісаєва. На думку Гусєва, висловлювання парламентарія можуть розцінюватися як злочин за статтею «перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».

Скандал розгорівся після того, як у статті «Політична проституція змінює стать» журналіст Георгій Янс розповів про те, як деякі дами-депутати міняли точку зору із принципових політичних питань. Зокрема, мова йде про депутатів «Єдиної Росії» Катерину Лахову, Ірину Ярову та Ольгу Баталіну.

За колег жінок образився їхній однопартієць, депутат Андрій Ісаєв, який у своєму мікроблозі написав, що «Мерзотники, які зробили це, повинні знати: тут точно не забудемо, не пробачимо! .. Дрібні тварюки – розслабтеся, ви нам байдужі. А от конкретний редактор і автор відповідатимуть суворо».

Загроза журналістам?

Це висловлювання Андрія Ісаєва головний редактор «Московського комсомольця» Павло Гусєв розцінив як загрозу журналістам і в зверненні відразу обом керівникам правоохоронних структур – Юрію Чайці та Олександру Бастрикіну – написав, що наполягає на розслідуванні кримінальної справи. Він попросив визнати потерпілими редактора сайту МК.ru Айдера Муждабаєва і автора колонки, навколо якої розгорівся конфлікт, Георгія Янса і в цьому зв'язку надати журналістам охорону.

У коментарі Радіо Свобода Айдер Муждабаєв сказав, що слова Ісаєва в Твіттері вимагають, як мінімум, розслідування.

«Я не знаю, що мав на увазі депутат Ісаєв і чию точку зору він висловлював. Чи тільки свою, чи ширшого кола людей при владі. І я не знаю меж цього кола. Тому складно сказати, але одне точно, що дійсно такі слова не можуть кидатися в ефір просто так і що їх потрібно як мінімум роз'яснювати і розслідувати», – зауважив Айдер Муждабаєв.

Є велика різниця між депутатом і журналістом – Ганапольський

Копію звернення головного редактора «Московського комсомольця» в Слідчий комітет і в прокуратуру розповсюдили по каналах прес-служби Громадської палати, де Павло Гусєв очолює комісію зі свободи слова і засобів масової інформації. На захист журналістів виступив і глава президентської Ради з прав людини Михайло Федотов, який назвав твітти Ісаєва «не кращим способом висловити своє незадоволення публікацією».

Солідарність із колегам із МК виявили і журналісти інших ЗМІ. Ведучий радіостанції «Ехо Москви» Матвій Ганапольський написав відкритого листа Андрію Ісаєву, в якому закликав депутата вибачитись за написані в твіттері слова.

«Є велика різниця між журналістом і депутатом, тому що саме депутат пропонує і ухвалює закон, який потім виконують не тільки журналісти, а й усі громадяни Російської Федерації. А журналіст тільки висвітлює, він відображає те, що робить депутат. Усі вчаться. І депутат Держдуми Ісаєв, це дуже важливий чиновник. Він, мені здається, отримав урок», – сподівається Матвій Ганапольський.

У відповідь на лист Ганапольського Андрій Ісаєв заявив: «Ви, Матвію Юрійовичу, сильно перебільшуєте вплив і поширеність поглядів, яких самі дотримуєтеся». Ісаєв також заявив, що готовий до продовження суперечки з журналістами в будь-яких інстанціях.

Висловили свою позицію і деякі колеги Ісаєва по депутатському корпусу. Депутат від КПРФ Валерій Рашкін вважає, що «заява Ісаєва ганьбить його як представника законодавчої влади Російської Федерації». Крім того, висловлювання депутата Андрія Ісаєва, можливо, стануть предметом звернення до комісії з депутатської етики.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG