Доступність посилання

19 Листопад 2017, Київ 11:23

Перед Україною постав вибір між сучасністю і демократією чи «іншою цивілізаційною моделлю» – Польща


Радослав Сікорський, архівне фото
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський пообіцяв сьогодні, що якщо Україна створить умови для підписання угоди про асоціацію з ЄС, то Польща докладе зусиль для надання їй європейської перспективи на найближчому саміті програми «Східне партнерство» в листопаді у Вільнюсі.

У виступі в Сеймі міністр, зокрема, наголосив: «Перед Україною постала фундаментальна дилема на кшталт тієї, яка була в середині 17-го сторіччя, а також на початку 20-го сторіччя. Для Києва це вибір між сучасністю та демократією, з одного боку, та іншою цивілізаційною моделлю, з іншого».

Представляючи пріоритети польської зовнішньої політики на 2013 рік, він значну частину свого виступу присвятив питанням країн Східної Європи, зокрема, Україні й українсько-польським стосункам. «Ми пов’язуємо великі сподівання з листопадовим самітом «Східного партнерства» у Вільнюсі. Успіхом вважатимемо підписання договору про асоціацію та про вільну торгівлю з Україною, а також завершення аналогічних процесів із Молдовою, Грузією та Вірменією. Ми прагнемо охопити громадян України, Грузії та Молдови, а також Росії безвізовим рухом», – сказав польський міністр.

Під час свого виступу Сікорський не оминув складних питань українсько-польського минулого. Він заявив: «Цього року відзначатиметься 70-а річниця волинського злочину, внаслідок якого загинули десятки тисяч наших земляків. Ми цінуємо нещодавнє звернення греко-католицьких єпископів, яке нагадує про ці трагічні події, та водночас ми висловлюємо глибоке переконання, що примирення мусить відбуватися в дусі поваги до історичної правди». Цю думку Сікорського польський парламент підтримав оплесками.

Також Сікорський сказав, що Польща наполягатиме на розширенні європейської програми студентських обмінів «Еразмус» на країни Східної Європи.
XS
SM
MD
LG