Доступність посилання

24 Вересень 2017, Київ 05:00
Новини | Міжнародні

У Росії депутатові запропонували здати мандат за критику Путіна і виступ не російською


Дмитро Гудков, архівне фото
Комісія Державної думи Росії з етики запропонувала в середу депутатові Дмитрові Гудкову добровільно скласти мандат і публічно вибачитися за виступ у США, в якому він критикував становище в Росії.

Комісія також запропонувала нижній палаті російського парламенту позбавити депутата слова на пленарних засіданнях на один місяць.

Причиною стало звернення низки депутатів, які звинуватили Гудкова в тому, що у виступі на початку місяця на конференції правозахисної організації Freedom House у США він виступив із доповіддю, яка мала, на думку авторів звернення, «різко антиросійський характер, спрямований на дискредитацію країни». Так сприйняли критику депутатом у тому його виступі репресивних, за його словами, кроків президента Росії Володимира Путіна і його «посіпак» та його заклик до Вашингтона допомогти викрити корумпованих російських урядовців, надавши дані про їхні рахунки в західних банках.

Крім того, Гудкова критикували за те, що він виступив англійською мовою. Автори звернення вважають, що депутат Державної думи Росії як офіційний представник держави, а не як приватна особа, має виголошувати офіційні виступи тільки державною російською мовою.

Лівоцентристська партія «Справедлива Росія», до якої належав Дмитро Гудков, нещодавно виключила його зі своїх лав за «діяльність, яка завдала шкоди інтересам та іміджеві партії».

Тоді ж і з тим же формулюванням виключили й його батька Геннадія Гудкова, теж відомого критика Кремля й колишнього депутата Держдуми.

Державна дума минулого року позбавила Геннадія Гудкова мандата, звинувативши його без судового розгляду в незаконному поєднанні депутатства і комерційної діяльності, що він заперечив.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG