Доступність посилання

18 Листопад 2017, Київ 03:16

Уряд Сирії попросив ООН розслідувати «хімічний напад»


Як стверджують, на знімку – потерпілі від нападу хімічною зброєю в лікарні в Алеппо, фото 19 березня 2013 року
Уряд Сирії заявив у середу, що звернувся до генерального секретаря ООН Пан Ґі Муна з проханням розслідувати, як стверджує Дамаск, напад повстанців із застосуванням хімічної зброї на півночі країни.

Як сказав посол Сирії в ООН Башар Джаафарі, його уряд просить ООН створити незалежну комісію, яка розслідувала б це.

Речник ООН Мартін Несіркі, зі свого боку, заявив, що там іще не отримували офіційного прохання.

Раніше до незалежного розслідування заяв про напад хімічною зброєю закликало провідне об’єднання супротивників влади Сирії, Національна коаліція сирійських революційних і опозиційних сил.

Кілька міжнародних організацій, а також урядовці США чи Європейського Союзу, заявляють, що ніяких свідчень про використання хімічної зброї в Сирії будь-якою стороною немає. Росія, яка спершу повторила позицію Дамаска і звинуватила в такому нападі опозицію, врешті теж визнала, що доказів цього нападу немає.

У вівторок влада Сирії звинуватила збройну опозицію у використанні хімічної зброї для нападу біля міста Алеппо на півночі країни. Опозиція, зі свого боку, звинуватила в такому нападі урядові війська.

Сирія має, як вважають, найбільші на Близькому Сході запаси хімічної зброї. Провідні опозиційні сили Сирії виступають категорично проти вживання хімічної зброї. Так само і у владі Сирії переконували, що ніколи не вживуть хімічної зброї проти своїх супротивників усередині країни, хоча попереджали, що не виключають цього в разі зовнішнього вторгнення.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG