Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура розслідує справу екс-президента Франції Саркозі


Ніколя Саркозі
Ніколя Саркозі
Брюссель – Щодо екс-президента Франції Ніколя Саркозі розпочалося офіційне слідство у справі про нелегальне фінансування його виборчої кампанії 2007 року. Колишнього французького лідера підозрюють у зловживанні довірою хворої спадкоємиці компанії L’Oréal Ліліан Беттанкур. Тим часом коли деякі аналітики кажуть, що ця справа ускладнить повернення Саркозі на політичну сцену, його прибічники й однопартійці схильні думати, що французькі прокурори таким чином прислужують нинішній владі країни.

Ситуація, що наразі склалася навколо колишнього президента Франції Ніколя Саркозі, гідна найкращих зразків французької драматургії: виклик до прокуратури на очну ставку зі свідками, підозра в незаконному фінансуванні президентської кампанії 2007 року та ще й звинувачення у виманюванні цих грошей у старенької та хворої Ліліан Беттанкур, спадкоємиці компанії-велетня косметичної індустрії L’Oréal.

Як стало відомо, французька прокуратура розпочала офіційне розслідування всіх деталей цієї справи, запідозривши Ніколя Саркозі у так званому «зловживанні слабкістю іншої особи». За таку провину французькі закони передбачають до трьох років тюремного ув’язнення та кругленьку суму штрафу.

Однак однопартійці екс-президента Франції вбачають у новому сплеску уваги до «справи Беттанкур», з одного боку, наміри поквитатися за спробу скасування деяких посад у сфері юстиції, коли Ніколя Саркозі був главою держави. З іншого боку, вони вважають що це може бути ознакою служіння системи судочинства інтересам нинішньої французької влади. Адже останні вивченнями громадської думки свідчать: Ніколя Саркозі хоч і залишається у тіні, проте набирає все більше популярності серед громадян, а це шкодить іміджеві президента-соціаліста Франсуа Олланда.

Депутат від правоцентристів та колишній політичний радник Ніколя Саркозі Анрі Ґено вважає, що суддя Жан-Мішель Жантій, замовивши слідство щодо колишнього глави держави, «зганьбив юстицію». Він каже, що «протестує проти способу, яким цей суддя виконує свою роботу», і вважає, що той «зганьбив чоловіка, установи, та всю систему юстиції».

Політичні маніпуляції французькою системою юстиції?

Нинішнє слідство щодо екс-президента Франції, дуже виглядає як чергова спроба «маніпулювання судовою системою для політичних цілей», прямо заявляє Лоран Вокіє, член уряду за часів Ніколя Саркозі.

«Аж ніяк не випадково те, що це розслідування розпочинається саме тепер, коли з’явилася низка результатів опитувань, де французи знову висловлюють довіру та все більше дивляться в бік Саркозі. У минулому вже були спроби маніпуляцій судочинством. Боюся, ми знову маємо приклад маніпуляцій для використання суду із політичними цілями», – зазначає прибічник Саркозі.

Тим часом Антуан Жійо, адвокат співробітників Ліліан Беттанкур, вказує на те, що саме Ніколя Саркозі був центральною особою всієї справи щодо нелегального фінансування виборів 2007 року. «Те, що суддя Жантій вирішив тепер розпочати офіційне слідство, пояснюється тим, що у «справі Беттанкур» з’явилися нові факти, які свідчать проти пана Саркозі», – каже адвокат.

У липні минулого року в маєтку, робочому кабінеті та юридичній компанії, що належать Ніколя Саркозі, був вчинений обшук. Однак восени слідчі зійшлися на думці не висувати йому жодних обвинувачень. Тим часом донині Саркозі залишався у статусі свідка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG