Доступність посилання

22 Листопад 2017, Київ 14:04

У Росії посмертний суд над Магнітським перенесли


У залі Тверського суду Москви, 22 березня 2013 року
Суд у столиці Росії Москві вирішив сьогодні продовжити посмертний суд над юристом Сергієм Магнітським і заочний над його працедавцем, британським фінансистом Вільямом Браудером наступного тижня, 27 березня.

На слуханні сьогодні суд, серед іншого, відхилив подання адвокатів підсудних направити справу до Конституційного суду Росії, щоб той роз’яснив, як можна притягати до кримінальної відповідальності померлого.

У процесі не беруть участь і родичі Магнітського, вважаючи справу сфабрикованою.

У нинішній справі Сергія Магнітського, російського юриста, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, і керівника цього фонду Вільяма Браудера звинувачують в уникненні від сплати податків.

Справу ж за фактом смерті юриста у слідчому ізоляторі днями закрили.

Магнітський помер у 2009 році у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

Магнітський потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення російських податків для свого замовника, фонду Hermitage Capital. Йому висунули це звинувачення після того, як юрист заявив, що викрив схему, за якою вже сплачені фондом податки на суму у 230 мільйонів доларів викрали з російського бюджету посадовці Міністерства внутрішніх справ Росії, податкової адміністрації та інших державних органів. Російська влада заперечує звинувачення юриста.
XS
SM
MD
LG