Доступність посилання

26 Вересень 2017, Київ 23:17

Слово народу: інтернет робить поширення інформації доступним для всіх


Київ – Громадянська журналістика – такою буде тенденція українського медіа-простору, вважають учасники конференції «Нові медіа – нові можливості», які зібралися у Києві. Експерти, серед яких – журналісти, рекламники та громадські діячі, вказують на те, що в регіонах України стають популярними інформаційні ресурси, зосереджені на місцевих проблемах, а інтернет-видання, фінансовані опозицією, ймовірно, «відмиратимуть» – через проблеми з фінансуванням.

Директор місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Джед Бартон каже: дедалі частіше у пошуку свіжої інформації українці покладаються на нові медіа (інтерактивні електронні ЗМІ). За його словами, це «оживляє» аудиторію, дає людям можливість реагувати на почуте чи прочитане у газетах, на радіо чи телебаченні.
Кожен громадянин може повідомити про ту чи іншу подію і висловили свій погляд на неї

«Нові медіа дали життя феномену громадянської журналістики, коли кожен громадянин може повідомити про ту чи іншу подію і висловили свій погляд на неї. В Україні більшість таких «громадян-журналістів» працюють над тим, щоб заповнити прогалину в тому інформаційному потоці, який іде від традиційних ЗМІ», – зазначає керівник місії USAID.

Джед Бартон наводить приклад порталу «Алушта Live» – локального інформаційного ресурсу, який існує у вигляді блогу, і кожен зареєстрований користувач може запропонувати свою тему. Таким чином жителі Алушти відстоюють пляжі, борються за санаторії, організовують культурні заходи та збирають підписи для проведення громадських слухань.

Громадським організаціям без інтернету нікуди

Інтернет стає важливим інструментом і в роботі громадських рухів – таких як, наприклад, «Чесно», який моніторить діяльність народних депутатів України, та «Владометр», який співставляє обіцянки парламентарів і чиновників із реальністю.
Інколи виникають сумніви щодо доцільності використання нових медіа, адже вони не є доступними для всього населення

Головний редактор «Владометра» Тарас Фролов каже: уявити ефективну діяльність громадських об’єднань без нових медіа зараз важко, але і перебільшувати їхню роль не можна. «Громадські організації намагаються використати інтернет, як спосіб поширити інформацію для своєї діяльності, як спосіб залучити якомога більше людей. На жаль, інколи виникають сумніви щодо доцільності використання нових медіа, адже вони не є доступними для всього населення», – зазначає він.

«Виходить, що для широких змін, для змін, які стосуються всього суспільства, використання лише нових медіа – нерозумне використання ресурсів», – додає Тарас Фролов.

Говорячи про нове покоління інформаційних ресурсів, Тарас Фролов згадує про інтернет-проект «Наші гроші», який із 2010 року займається аналізом державних закупівель в Україні. Таких сайтів у всій Східній Європі – одиниці, зауважує він.

Картина інформаційного простору України видозміниться

На противагу якісним інтернет-проектам, в Україні «відмиратимуть» найслабші з тих інформаційно-аналітичних ресурсів, за якими стоять політичні партії, очікує журналіст Вадим Денисенко (донедавна – головний редактор видання «Коментарі»). Особливо ця тенденція зачепить ЗМІ, фінансовані опозицією, бо у неї, каже журналіст, «закінчуються гроші».
У нас з’явиться пул сайтів, яким буде дозволено «випускати пару» в межах розумного

Натомість можуть з’явитися «псевдоопозиційні сайти», прогнозує Денисенко. «У нас з’явиться пул сайтів, яким буде дозволено «випускати пару» в межах розумного і в межах розумного критикувати всіх і все (більше того, їм буде даватися пряме чи непряме фінансування) – думаю, ми до цього йдемо», – каже він.

Вадим Денисенко також відзначив явище зростання в Україні інтернет-аудиторії у селах та невеликих містах. На його думку, це активізує розвиток інтернет-ресурсів, зосереджених на локальних соціальних і політичних проблемах.

За даними досліджень, нині доступ до інтернету має половина жителів України віком від 15 років.
  • 16x9 Image

    Олена Ремовська

    Журналіст Радіо Свобода з 2009 року. Автор і ведуча щотижневої радіопрограми «Деталі». Автор дослідження «Говорить Радіо Свобода: Історія Української редакції» (2014).

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG