Доступність посилання

ТОП новини

Народ Кіпру чекають складні часи – міністр фінансів


Міхаліс Сарріс
Міністр фінансів Кіпру Міхаліс Сарріс заявляє, що угода про порятунок цієї середземноморської країни від дефолту, завершує період невизначеності, але не вирішує всіх проблем у державі. Про це він сказав сьогодні в Брюсселі.

«Не думаю, що можна заперечити те, що народові Кіпру доведеться пережити складні часи і відчути наслідки того затяжного періоду, коли ухвалювалися неправильні рішення», – сказав Сарріс.

Кіпр і міжнародні кредитори досягли угоди щодо виділення 10 мільярдів євро для порятунку цієї середземноморської країни від дефолту. Це сталося сьогодні вранці після більш ніж 10-годинних переговорів у Брюсселі, у яких взяли участь президент Кіпру Нікос Анастасіадіс і керівники Євросоюзу, Європейського центробанку й МВФ.

Сьогодні збігав термін оголошеного Європейським центробанком попередження. Минулого тижня фінансовий регулятор заявив, що припинить надання надзвичайного фінансування кіпрським банкам, якщо до понеділка не буде схвалений план урегулювання кризи. Такий крок міг змусити Кіпр оголосити про банкрутство і залишити зону євро.

За умовами угоди, другий за величиною банк Кіпру, Народний банк («Лаїкі банк»), буде реструктуризований. Одноразове оподаткування, про яке багато говорили раніше, стосуватиметься банківських депозитів на суму понад 100 тисяч євро. Менші заощадження будуть гарантовані.
XS
SM
MD
LG