Доступність посилання

20 Жовтень 2017, Київ 08:31

Свободівці пропонують ув’язнювати за дії проти державної мови


Народні депутати з фракції «Свобода» Ірина Фаріон і Юрій Михальчишин пропонують запровадити кримінальну відповідальність за «умисні дії, спрямовані проти державної мови, функціонування якої встановлено Конституцією України». Відповідний законопроект від 21 березня зареєстрований на сайті Верховної Ради.

У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що «зазіхання на державну мову спотворює конституційні вимоги і привносить реальну загрозу національним інтересам України. Такі дії слід кваліфікувати як замах на конституційний устрій».
Законопроект пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею 111-1 «Дії, спрямовані проти державної мови».

«Умисні дії, скоєні з метою витіснення державної мови з інформаційного простору, звуження сфери її функціонування на території України, заборона або обмеження прав на вільне його використання, створення штучних умов для домінування іноземної мови у сфері комунікацій, інформаційних систем, інформаційної власності, у державних і комунальних дошкільних закладах, загальноосвітніх закладах, середніх спеціальних і вищих навчальних закладах, публічне приниження державної мови, яке завдало значної шкоди національним інтересам чи несе реальну загрозу національній безпеці України, – караються обмеженням волі терміном до трьох років або позбавленням волі на той самий строк» , – пропонується в документі.

«Ті ж дії, скоєні особою, яка є представником державної влади або органів місцевого самоврядування, або повторно, або організованою групою, або з використанням засобів масової інформації, Інтернету, кіно-та фото-продукції, публічної реклами або пов’язані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, або поєднані з насильством або погрозами – караються обмеженням волі терміном від 3 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк», – пропонує законопроект.

«Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до тяжких наслідків, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років», – йдеться в документі.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG