Доступність посилання

22 Жовтень 2017, Київ 06:01

Курс євро почав падати після повідомлень про умови порятунку Кіпру


Курс спільної європейської валюти євро почав у понеділок падати щодо долара США на біржі Нью-Йорка після повідомлень про те, на яких умовах Кіпр отримає міжнародну фінансову допомогу.

Так само незначно впали курси щодо долара кількох інших європейських валют, зокрема, британського фунта стерлінгів і швейцарського франка.

За умовами надання Кіпрові міжнародної фінансової допомоги для порятунку від дефолту, досягненими в ніч на понеділок, другий найбільший серед комерційних банків країни, Народний банк («Лаїкі банк»), ліквідовується, депозити в ньому на суму до 100 тисяч євро будуть переведені в найбільший, Банк Кіпру. При цьому депозити на суму понад 100 тисяч євро в обох цих банках заморожуються, і кошти з них підуть на виплату боргів Народного банку і на реструктуризацію Банку Кіпру. Власники облігацій Народного банку втратять усі свої кошти, власники облігацій Банку Кіпру на суми понад 100 тисяч євро втратять частину.

За оцінками, ці кроки мають принести в бюджет Кіпру близько 4 мільярдів 200 мільйонів євро, а великі інвестори втратять від 30 до 40 відсотків своїх коштів.

Загалом Кіпр цим та іншими заходами, ухваленими раніше, має заощадити 5 мільярдів 800 мільйонів євро. Таким чином він має виконати вимогу міжнародних позикодавців, Європейського Союзу, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду, щоб отримати від них допомогу у 10 мільярдів євро. Ця допомога має втримати Кіпр від дефолту.
XS
SM
MD
LG