Доступність посилання

24 Жовтень 2017, Київ 12:58

Голова ПАРЄ зустрівся і з керівництвом України, і з опозицією


Голова Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон
Київ – Україна має пришвидшити свій поступ до стандартів Ради Європи, заявив 27 березня у Києві голова Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон. Що робить Україна для виконання зобов’язань перед Радою Європи, чи впроваджує необхідні реформи – ці питання голова ПАРЄ обговорив із президентом, керівниками парламенту й уряду України. На зустрічах із лідерами опозиції Міньйона цікавили проблеми вибіркового правосуддя, корупції і співпраці влади та опозиції для євроінтеграції країни.

Свій візит в Україну Жан-Клод Міньйон пов’язав із перспективою підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом у листопаді цього року. За його словами, Рада Європи сприятиме підписанню цього документа, але Україна, у свою чергу, повинна якнайшвидше не лише ухвалити, а й впровадити в дію реформи судочинства, правоохоронних органів тощо.

Чи здатна Україна пришвидшити адаптацію своєї правової системи до європейських стандартів? Президент Віктор Янукович у цьому не має ніяких сумнівів, про що і повідомив голові ПАРЄ: «Ми у подальшому налаштовані на виконання Плану дій, ця робота є на моєму особистому контролі».

Лідери опозиції вважають, що країна продовжує скочуватись до автократизму. Вони поінформували голову ПАРЄ про наявні в Україні проблеми, такі як використання владою вибіркового правосуддя, корупція тощо.

Народний депутат, дружина ув’язненого екс-керівника МВС Юрія Луценка – Ірина Луценко – розповіла Радіо Свобода про зустріч із головою ПАРЄ.
Наша з ним зустріч відбулась у форматі: Євгенія Тимошенко, я, Сергій Власенко і наш адвокат Олексій Баганець
Ірина Луценко

«Наша з ним зустріч відбулась у форматі: Євгенія Тимошенко, я, Сергій Власенко і наш адвокат Олексій Баганець. Основні питання, які піднімав пан Міньйон, це питання долі і нинішньої ситуації політичних в’язнів, Юлії Володимирівни Тимошенко і мого чоловіка Юрія Луценка. Ми розповіли, в якій стадії судового процесу і в якому стані здоров’я є мій чоловік, Женя Тимошенко розповіла, що зараз відбувається з Юлією Володимирівною. Ми розповіли, які проблеми у нас виникають у судових розглядах, якої підтримки ми очікуємо від Ради Європи», – зазначила Ірина Луценко.

За її словами, зустріч із головою ПАРЄ була ділова, продуктивна й ефективна, її учасники отримали інформацію, яка важлива і для родин ув’язнених українських опозиціонерів, і для європейської спільноти.

Народний депутат, представник ВО «Свобода» Андрій Мохник розповів Радіо Свобода про зустріч фракції з головою ПАРЄ, на якій обговорювали не тільки проблеми реформування правової системи України, а й інші важливі питання.

За його словами, Тягнибок звернувся до Жан-Клода Міньйона, щоб він закликав країни-члени Ради Європи визнати Голодомор геноцидом українського народу. Восени цього року світова спільнота відзначатиме 80-ті роковини Голодомору 1932-1933 років, нагадав депутат.

«Такі зустрічі потрібні українським можновладцям»

Сам Жан-Клод Міньйон визнав, що Україна, як молода демократія, потребує певного часу для виконання зобов’язань перед європейськими партнерами.
Потрібно достатньо часу, щоб ви змогли повністю відповідати вимогам та зобов’язанням, які взяли на себе
Жан-Клод Міньйон

«Я тут як партнер. І хочу сказати, що як Україна має зобов’язання перед Радою Європи, так і Рада Європи має певні зобов’язання перед Україною. І я, і всі ми відзначили, що саме Україна вже здійснила на шляху просування до демократії. Потрібно достатньо часу, щоб ви змогли повністю відповідати вимогам та зобов’язанням, які взяли на себе», – зауважив Жан-Клод Міньйон.

Голова ПАРЄ також наголосив, що Рада Європи, Парламентська асамблея, Венеціанська комісія готові сприяти Україні у здійсненні конституційної реформи, реформуванні законодавства у сфері боротьби з корупцією, системи прокуратури та правоохоронних органів, судової та виборчої систем.

Візит голови ПАРЄ – одне з останніх «європейських застережень» на адресу чинної влади у Києві, вважає політолог Олександр Палій. Про це свідчить, серед іншого, увага європейського політика саме до реформ правової системи України та слова про необхідність прискорення реформ.

«Такі зустрічі, як нині, потрібні українським можновладцям. Переговори корисні й відбуваються за будь-яких умов. Тим більше, що вони відбуваються з тими країнами, які бажають добра українському суспільству й українській державі», – додав Палій.

На думку експерта, нині влада України не готова продемонструвати швидкий поступ до європейських стандартів, тож Рада Європи та Європейський парламент доволі прискіпливо й уважно спостерігатимуть за впровадженням в Україні реформ.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG