Доступність посилання

ТОП новини

Різка зміна клімату вимагає кардинальної зміни мислення


Рекордні снігопади, буревії, повені та посухи вказують на те, що людство вступило в епоху різких кліматичних змін. З початку третього тисячоліття природа з року в рік посилює свій тиск на людей.

ООН повідомляє, що протягом трьох останніх років економічні втрати від стихійних лих щорічно перевищують 100 мільярдів доларів. Лише минулого року від природних катаклізмів постраждали 106 мільйонів людей, а понад 9 тисяч людей загинули.

Стихійні лиха спричиняють ще й небезпечні соціальні явища: посилення боротьби за ресурси, конфлікти, політичні та фінансові кризи й голод.

Протягом останнього десятиріччя затяжні засухи в Африці призвели до небаченої кількості смертей від голоду.
Такий рівень смертності від голоду засвідчує, що людство ще не навчилося ефективно протидіяти руйнівним природним впливам й організовано надавати допомогу тим, хто страждає від наслідків масштабних стихійних лих.

Людство безпрецедентно «розігріло» клімат Землі – експерт

Клімат планети Земля протягом останнього сторіччя зазнає кардинальних змін. Льодовики швидко тануть, міняється склад та температура води в океанах, відхиляються океанічні течії, змінюються напрями вітрів. Вчені, які досліджують клімат, вже не заперечують, що на циклічні коливання «температурного режиму Землі» потужно наклався й антропогенний чинник.

«За останні сто років людство безпрецедентно підсилило парниковий ефект. Це безпрецедентне підвищення температури. В історії Землі такого стрімкого підняття температури за такий короткий час ще не було», – сказала в ефірі передачі «Ми разом» провідний науковий співробітник Інституту геофізики НАНУ Світлана Бойченко.
Людство безпрецедентно «розігріло» клімат Землі – експерт
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:17:18 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
За песимістичними прогнозами, вже протягом найближчого десятиліття людство відчуватиме на собі різку зміну клімату. Деякі науковці стверджують, що у Європу прийдуть сибірські зими, а літо буде коротким, але жарким. Ті, хто не поділяє цих прогнозів, все ж погоджуються – треба готуватися до екстремальних ситуацій.

26.03.2013
Клімат стає екстремальнішим – учені

«Десь будуть посухи й вони посилюватимуться. Десь будуть повені» далі

Натомість інша частина дослідників вважає, що є велика ймовірність того, що кліматичні зміни загалом матимуть позитивний вплив на погоду Європи й, зокрема, України. Клімат буде теплішим і більш сприятливим для ведення сільського господарства.

Однак, за усіх прогнозів, безперечним є те, що людству варто негайно зменшити свій тиск на природу й створити ефективні системи передбачення стихійних лих і подолання їхніх наслідків. Дуже важливим чинником виживання в екстремальних умовах, спричинених природними катаклізмами, буде бажання людей допомагати один одному й самоорганізовуватися.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG