Доступність посилання

ТОП новини

У Західній Європі живуть довше, ніж в Україні – європейські фахівці


Брюссель – Середня тривалість життя мешканців країн Західної Європи за останні десятиліття істотно зросла – в більшості держав цього регіону вона перевищує 70 років (для чоловіків та жінок). Натомість у пострадянських країнах цей показник зменшується. Головна причина ранньої смертності серед українців, росіян, білорусів – надмірне споживання алкоголю, куріння, нездоровий спосіб життя.

Європейці живуть чимраз довше, однак тут мова йде насамперед про тих, що мешкають у Німеччині, Нідерландах, Італії, Франції чи державах Скандинавії. При цьому середня тривалість життя місцевих чоловіків та жінок приблизно на 12 років більша, ніж у Росії чи Україні. Такого висновку доходять автори серії досліджень, оприлюднених у спеціалізованому британському журналі Lancet.

Головні причини такого великого розриву – алкоголізм, куріння та поширення внаслідок цього та інших причин серцево-судинних недуг. Як стверджують західні дослідники, антиалкогольна й антитютюнова боротьба в країнах колишнього соцтабору на практиці майже відсутні.

Так само немає й попереджувальних кампаній для профілактики серцево-судинних захворювань. В Україні, Білорусі та Росії саме інфаркти та інсульти є причиною смертей майже 115 осіб на кожні 100 тисяч населення, стверджують, зі свого боку, представники Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Втім, у Західній Європі існує суттєва різниця у тривалості життя мешканців тих чи інших країн, каже автор останнього звіту щодо стану здоров’я європейців Ріту Садана.

«Одним із досягнень Європи є те, що з 80-х років і донині середня тривалість життя людей зросла на п’ять років. Одна, це покращення розподілилося між державами континенту нерівномірно, – пояснює експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я. – До того ж, чоловіки суттєво відстають від жінок і навіть тепер не живуть довше від того рівня, який був серед жінок у 1980 році. Характерно, що ракові захворювання стали частішою причиною смерті європейців віком до 65 років, порівняно із серцево-судинними хворобами».

У молодого європейця є 90 відсотків гарантії дожити до 60 років

Тим часом серед українців чи росіян головною причиною смертності залишається алкоголь. Як пише видання Lancet, від 4 до 6 чоловіків і 3 із 10 жінок помирають у цих двох державах саме від цього.

Роблячи особливий аналіз ситуації у Росії, європейські фахівці констатують, що порівняно із 1980-ми роками, у 2000-му пересічні росіяни стали помирати раніше: чоловіки – в середньому в 58 років, жінки – в 72 роки. Нині сталося незначне покращення: 62 роки для чоловіків та 74 для жінок.

Але навіть це поліпшення не наблизило середньостатистичну тривалість життя східноєвропейців до мешканців Західної Європи. Нині у молодого 20-річного громадянина України чи Росії є трохи більше від 60 відсотків імовірності дожити до 60-річного віку. Тим часом шанси на це його ровесника із держав Заходу сягають аж 90 відсотків, стверджують європейські експерти.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG