Доступність посилання

22 Листопад 2017, Київ 14:01
Апеляційний суд Cумської області не змінив вирок у справі «сумських художників», засуджених за трафаретні малюнки із зображенням голови, схожої на обличчя президента Віктора Януковича, з червоною цяткою на чолі. Про це повідомляє прес-служба «Чорного комітету».

«Володимир Никоненко, який проходив по справі лише за трафарети зі зображенням людини, схожої на «президента» Януковича, отримав рік колонії. Ігор Ганенко – 1 рік і 8 місяців позбавлення волі», – йдеться в повідомленні організації, яка називає таке рішення суду прогнозованим.

«Перед тим, як зачитати вирок, суддя на п'ять хвилин пішов у нарадчу кімнату, після чого повернувся з уже роздрукованим вироком, і під крики «ганьба» почав його зачитувати. Деякі активісти тримали в руках зображення трафарету, за який засудили хлопців», – йдеться в повідомленні.

У січні Зарічний суд Сум засудив активістів на терміни від 1 до 2 років позбавлення волі. Вони оскаржили це рішення і назвали свою справу політичною. На їхню підтримку відбувалися численні вуличні акції. Втім, правозахисники вважають цю справу неоднозначною, і вказують на те, що трьох із чотирьох юнаків засудили і за розмальовування стін, і за ксенофобію.
XS
SM
MD
LG