Доступність посилання

22 Жовтень 2017, Київ 11:26

Президент Киргизстану заявив, що не може втручатися в суд над опозиціонерами


Камчибек Ташиєв (л), Садир Джапаров (с) і Талант Мамитов (п) на суді в Бішкеку, фото 10 грудня 2012 року
Президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв заявив сьогодні прихильникам трьох підсудних нині опозиційних діячів, що не може втручатися в суд над ними.

Виступаючи перед прихильниками опозиційної партії «Ата-Джурт» («Батьківщина»), керівників якої судять, у місті Джалал-Абаді на півдні Киргизстану, Атамбаєв наголосив, що тільки суд може вирішити долю цих опозиціонерів.

Трьох депутатів парламенту Киргизстану, лідерів партії «Ата-Джурт» Камчибека Ташиєва, Садира Джапарова і Таланта Мамитова, судять у столиці Бішкеку. Їх звинувачують у підбурюванні до масових заворушень і спробі силового захоплення влади. Їхнє затримання і суд викликали цілу низку протестів по всій країні.

Вирок їм, як очікують, мають винести завтра.

Усіх трьох затримали на початку жовтня минулого року після сутичок у Бішкеку з правоохоронцями близько тисячі демонстрантів. Мітингувальники закликали тоді націоналізувати найбільшу компанію, що розробляє родовище золота в Киргизстані; Ташиєв приєднався до демонстрантів і закликав їх скинути уряд.

Камчибек Ташиєв, колишній міністр надзвичайних ситуацій у владі скиненого президента Киргизстану Курманбека Бакієва, був одним із кандидатів на президентських виборах понад рік тому і здобув третє місце. Він очолює опозиційну до нинішньої влади партію «Ата-Джурт» націоналістичного спрямування, яка об’єднує перш за все прихильників Бакієва, переважно з регіону Джалал-Абада та інших частин півдня Киргизстану.
XS
SM
MD
LG