Доступність посилання

22 Вересень 2017, Київ 12:03
Новини | Міжнародні

Президент Кіпру заявив, що банкрутства не буде, країна лишається з євро


Нікос Анастасіадіс заявляє, що банкрутства не буде, Нікосія, 29 березня 2013 року
Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс заявив у п’ятницю, що небезпеку банкрутства країни вдалося відвернути, і Кіпр не має наміру відмовлятися від спільної валюти євро.

Але, за його словами, міжнародна допомога надійде в обмін на виконання «безпрецедентних вимог», які «змусили Кіпр стати експериментом».

Центральний банк Кіпру також у п’ятницю дещо послабив нині чинні обмеження на банківські операції, знявши такі обмеження на карткові трансакції всередині країни.

У четвер банки Кіпру відкрилися вперше по майже двотижневій перерві, що мала на меті запобігти масовому відтокові коштів, поки тривали переговори щодо умов надання країні міжнародної фінансової допомоги.

За цими умовами, Кіпр став першою країною в зоні обігу євро, який запровадив суворі й суперечливі заходи для наповнення бюджету, за якими, зокрема, зазнають значних втрат великі вкладники двох найбільших комерційних банків країни. Також були запроваджені тимчасові валютні обмеження.

Завдяки згоді на ці заходи Кіпр уник на початку тижня фінансового дефолту й можливого виключення з зони обігу євро, отримавши взамін угоду про надання 10 мільярдів євро зовнішньої допомоги від Європейського Союзу, Європейського центрального банку і Міжнародного валютного фонду.
XS
SM
MD
LG