Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 06:54
Новини | Суспільство

Петриківський розпис презентували у Туркменистані (ФОТО)


(Усі фото – Галини Назаренко)
У столиці Туркменистану Ашгабаті завершились Дні культури України, де було презентоване петриківське декоративно-прикладне мистецтво, повідомила в неділю Радіо Свобода майстриня петриківського розпису, народний художник України Галина Назаренко, яка брала участь у презентації.

За її словами, Дні культури України в туркменській столиці тривали з четверга.

Як повідомила Галина Назаренко, у Музеї образотворчих мистецтв Туркменистану була представлена виставка, експозицію якої склали художні голограми та зразки петриківського живопису. Святкову атмосферу у виставковій залі створювала українська народна музика у виконанні ансамблю Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня».

Народний художник України Галина Назаренко знайомила відвідувачів з історією, мотивами і стилістичними особливостями цього виду прикладного мистецтва. Вона ж провела для присутніх майстер-клас, продемонструвавши унікальну техніку петриківського розпису.

Петриківський декоративний розпис претендує на отримання статусу ЮНЕСКО як всесвітня нематеріальна спадщина. Рішення має бути ухвалене до кінця 2013 року.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG