Доступність посилання

ТОП новини

Одеса відзначає ювілейну Гуморину


Фестиваль живих скульптур на Гуморині, Одеса, 2013
Одеса – День сміху в Одесі відзначають ювілейною, 40-ю, Гумориною. Святкувати цей фестиваль гумору та сатири почали ще заздалегідь. Започаткували Гуморину в «Чорноморській Пальмірі» на початку 70-х років виступом місцевої команди Клубу веселих та кмітливих. Зараз це – багатоденний фестиваль, який складається із безлічі заходів – концертів, фотовиставок, атракціонів, «Комедіади», чемпіонату анектодів, битви ді-джеїв і карнавалу.

Святкування 40-ї Гуморини цього року почалось зі згадки про минулі фестивалі гумору та сатири. У Літературному музеї відкрилась фотовиставка, 120 експонатів якої розповідають про історію свята, починаючи з 1973 року. Світлини дійсно унікальні, їх надали з приватних колекцій засновники та учасники Гуморин: Валерій Хаїт, Ігор Кнеллер, Яків Гопп та інші.

Також в Одесі відкрили «Посольство гумору». Базується воно в «Будинку клоунів», де виступає відома комік-група «Маски» на чолі із Борисом Барським та Георгієм Делієвим. Кожен відвідувач посольства отримує візу у вигляді жовтого смайлику та гарантовано гарний настрій. До речі, «Будинок клоунів» цими днями став ареною фестивалю «Комедіада»: в Одесу з’їхались 200 клоунів із 12 країн світу.

Живі скульптури на Театральній площі

У місті відбувається безліч різних заходів: виставка робіт карикатуристів, чемпіонат шаржистів, кумедні атракціони, битва ді-джеїв. Вперше цього року на Театральній площі відбувся фестиваль живих скульптур. Протягом трьох годин перед одеситами застигли засновники міста – Дюк де Рішельє та Катерина ІІ, а також поет Олександр Пушкін, король-сонце Людовик XIV та інші.

Акторові Євгену Фліднєву легше, ніж його колегам: венеціанський костюм дозволяє певні рухи. «По суті, це не скульптура, тому я можу рухатись, фотографуватись і почуваюся доволі комфортно в цьому образі. Гримувались близько години, вдягались десь півгодини, усього вийшло біля півтори години. Вже понад годину стоїмо, але ми протримаємось. Все-таки Одеса – місто-герой, і ми не підведемо Одесу, простоїмо до кінця», – заявив актор.

Гасло цьогорічної Гуморини: все зроблено в Одесі!

Безпосередньо 1 квітня розпочнеться в Одесі з відкриття чергової гумористичної статуї в саду скульптур Літературного музею. Там вже можна зустріти літературних героів та відомих персонажів міського фольклору. Наприклад, скульптура «Герой одеських анекдотів Рабинович», «Джинсовий Дюк», «Одеса-мама», «Пам’ятник невідомому генію» чи «Пам’ятник невідомому читачеві». Назва та концепція цьогорічної скульптури традиційно тримається в секреті до останньої хвилини.

О 12:30 головною вулицею, Дерибасівською, пройде традиційна карнавальна хода. На ювілейну Гуморину підготували 40 колон, кожна з яких розповідатиме про певне відкриття, що було зроблене в Одесі. Адже, як розповідає генпродюсер Гуморини Дмитро Шпинарьов, «усе було зроблено в Одесі».

«Перша станція швидкої допомоги була відкрита в Одесі. Перший експериментальний трамвай, який так і називався «Експериментальний трамвай Т-1», був випущений в Одесі, і ходив він лише в Одесі. Перший вогнегасник був зроблений в Одесі, перший кіноапарат – в Одесі», – запевняє Дмитро Шпинарьов.

У колонах пройдуть 2 тисячі людей, причому не лише одесити, але й гості з Харкова та Москви. Крім цього, в центрі міста відбудеться декілька концертів, серед яких вечірній гала-концерт, КВК-парад, чемпіонат анектодів. Завершиться свято гумору традиційним феєрверком.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG