Доступність посилання

20 Жовтень 2017, Київ 22:58

Романюк каже, що не проситиме притулку в Італії


Звільнений із міланської в’язниці конкурент Тетяни Засухи за 94-м округом Віктор Романюк має намір брати участь у перевиборах на своєму окрузі. Про це він заявив в інтерв’ю «Українській правді» після свого виходу з в’язниці. Романюк розповів, що не планує просити в Італії політичного притулку.

«Про політичний притулок наразі взагалі не йдеться. Я йтиму шляхом Арсена Борисовича Авакова», – зазначив Романюк.

Видання нагадує, що Авакова також затримували в Італії за ордером Інтерполу. Після того, як його захист надав документи про політичне переслідування, італійський суд відмовив Україні в екстрадиції Авакова. Той балотувався до Верховної Ради за списком «Батьківщини» й після обрання повернувся в Україну.

Романюк також вважає, що до порушення проти нього кримінальної справи в Україні причетна Тетяна Засуха. «Як кажуть французи, cherchez la femme. Якщо Тетяна Володимирівна купила 28 судів і встановила в судах факт, що 30 тисяч людей не приходили на виборчі дільниці, то купити якогось слідчого Зінорука разом з генералами, які крутяться біля неї, – це дуже проста справа», – заявив опозиціонер.

Опозиціонер також розповів, що його захист навіть точно не знає, що йому інкримінують. «Слідчий не дає матеріалів справи. Ми толком не знаємо, що мені інкримінують. Крім самої постанови, ми нічого не маємо. Цією постановою він перевернув з ніг на голову доктрину кримінального права», – сказав Романюк. Він назвав прохання України про його екстрадицію позитивом, оскільки це відновлює кримінальну справу проти нього і дає доступ захисникам до її матеріалів.

Романюк був оголошений у міжнародний розшук 28 лютого за запитом від управління у боротьбі з економічною злочинністю головного управління Міністерства внутрішніх справ у Києві. Підставою для відкриття кримінального провадження проти Романюка стали виявлені факти розкрадання коштів в сумі майже 40 мільйонів гривень, повідомили в українському бюро Інтерполу.

Романюк балотувався на парламентських виборах в окрузі номер 94 на Київщині. Окружна виборча комісія оголосила переможцем виборів на цьому окрузі кандидата від Партії регіонів Тетяну Засуху. В Об’єднаній опозиції «Батьківщина» заявили про фальсифікації і про те, що Романюк переміг із відривом у 10 тисяч голосів. За словами опозиціонерів, ОВК «без проведення розгляду, без ухвалення скарг, без голосування визнала недійсним голосування в 27 ділянках округу, таким чином просто скасувавши волевиявлення близько 30 тисяч жителів області».

Пізніше у ЦВК визнали недійсними результати волевиявлення у п’яти одномандатних округах, серед яких округ № 94 в Обухові. Романюк подав позов у Європейський суд із прав людини.
XS
SM
MD
LG