Доступність посилання

23 Вересень 2017, Київ 20:12
Новини | Суспільство

Активісти оцінили впорядкування «Шевченківської території» у Дніпропетровську у 5 мільйонів гривень


Нині пам’ятник Шевченкові у Дніпропетровську демонтований для ремонту
Реконструкція площі навколо пам’ятника Шевченкові у Дніпропетровську, на одному з дніпровських островів, обійдеться бюджетові у 5 мільйонів гривень, заявили в вівторок увечері на громадських слуханнях щодо реконструкції площі та самого пам’ятника, які відбулись у Дніпропетровську.

Як повідомили Радіо Свобода учасники зібрання, активісти громадських організацій, зокрема, близько 1,4 мільйона гривень влада планує витратити на озеленення площі.

Точна сума реконструкції самого пам’ятника залишилась невідомою, зазначив у коментарі Радіо Свобода правозахисник, представник громадської організації «ГРАД» Василь Сухов.

«Представники замовника і виконавця заплутались у кошторисі реконструкції пам’ятника. Другий момент – учасники слухань з’ясували, що ніякого конкурсу проектів реконструкції попередньо не проводилось. Можна припустити, що там був не тільки художній інтерес, а й комерційний», – сказав Василь Сухов.

За його словами, висловивши низку критичних зауважень щодо проекту реконструкції, учасники слухань зажадали від влади створити спеціальну погоджувальну комісію, до якої мають увійти представники громадськості.

Громадські активісти також звернулись до влади з вимогою дати гарантії, що територія навколо пам’ятника Шевченкові після реконструкції буде «зоною тиші», тобто не використовуватиметься з комерційною метою.

На слуханнях представники влади пообіцяли, що «Шевченківська територія» навколо пам’ятника у Дніпропетровську з’явиться вже цього року до Дня міста, тобто у вересні.

Раніше на капітальний ремонт пам’ятника Шевченкові у Дніпропетровську було заплановано витратити 1,5 мільйона гривень. Скульптуру обіцяли реконструювати ще півтора року тому, однак уже кілька разів терміни завершення робіт переносили, а також збільшували прогнозовану суму витрат.

Минулого року у Дніпропетровську, на Монастирському острові, демонтували один із найвищих у світі пам’ятник Шевченкові. Офіційне пояснення – через аварійність. До того скульптура майже рік стояла без голови.
XS
SM
MD
LG