Доступність посилання

ТОП новини

Мільйонери з адміністрації президента отримують матеріальну допомогу (огляд преси)


Київ – Світовий банк погіршив макроекономічний прогноз зростання української економіки 2013 року. Головний чинник, який негативно вплинув на економічний стан країни, – падіння експорту на тлі збільшення імпорту. Як стверджує експерт газети «День», поки що українська економічна влада не закладає хоча б якихось підвалин для економічного розвитку. Навпаки, її дії в основному спрямовані на зниження ділової активності в країні. Йдеться, зокрема, про каскад досить суворих ініціатив фіскального характеру, які відлякують вже не лише зовнішніх інвесторів, а й вітчизняного товаровиробника. Спостерігається тенденція, що ті внутрішні виробники, які мають можливість перенести виробництво за економічну територію України, роблять це. Вони продають свої підприємства тут і купують аналогічні переважно у Східній Європі. Ця тенденція є прямим наслідком надмірно суворої фіскальної та адміністративної політики економічної влади щодо українського бізнесу. Відновлення економічного зростання, за прогнозами Світового банку, почнеться у другій половині 2013 року. Про те, що цьому сприятиме, йдеться в статті «Дефіцит «правильних» реформ».

Банкрутство кіпрських банків може завдати відчутного удару по українській економіці, якщо влада не приборкає олігархів, стверджує газета «Україна молода». Видання пише, що коли Верховна Рада ухвалить закон про офшори, який би обмежив вивіз валюти за кордон, держава отримає поштовх для розвитку малого і середнього бізнесу. Бо сьогодні в Україні занадто дорогі кредити, і підприємець не може отримати нормальне фінансування, щоб розвивати свій бізнес. Однак, на думку експертів газети, подібна схема працює проти святая святих вітчизняного суспільства – так званих бізнес-еліт. Адже система накопичення капіталу, яка існує в Україні, не передбачає прозорих правил гри. Стаття називається – «Під уламками Кіпру…».

Президент Віктор Янукович і все керівництво адміністрації президента оприлюднили свої доходи. З’ясувалося, там працюють три мільйонери, але деякі чиновники живуть на одну зарплату. Так, за минулий рік на 4,3 мільйона гривень збільшився дохід глави адміністрації Сергія Льовочкіна: він заробив майже 12 мільйонів гривень. Непогано провів рік і радник президента Андрій Портнов: він заробив 7,5 мільйонів гривень (тобто на 6 мільйонів більше, ніж у 2011 році). Третій мільйонер у керівництві адміністрації президента – Олег Рафальський. Він заробив 1464000 гривень, а його сім’я – ще 1218000 гривень. Основний дохід він отримав від вкладів у банках. Однак не погребував мільйонер і матеріальною допомогою у 43,7 тисячі гривень. Про статки інших наближених до президента і особисто родини Януковичів розповідає газета «Сегодня» в матеріалі «Адміністрація президента: мільйони на рахунках і мерседеси».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG