Доступність посилання

ТОП новини

Американські студенти придумали робити теплиці з мішків


Молоді американські винахідники ламають голови над тим, як покращити життя мешканців країн, що розвиваються. На виставці «Відкритий розум», яка нещодавно відбулася у Вашингтоні, 13 студентських команд з усієї Америки представили свої винаходи. Серед яких – переносна тепличка, контейнер для зберігання вакцин, та бетон, здатний витримати землетруси. Організатор виставки – Американський альянс студентів-винахідників та новаторів – щороку вручає 50 грантів авторам інноваційних бізнес-ідей, які можуть допомогти людям в країнах, що розвивається.Дрібним фермерам у Східній Африці важко вирощувати зернові культури. На зміну посухам тут різко приходять надмірні дощі. Щоб допомогти їм, студенти університету Пенсильванії розробили розбірні теплиці, використання яких дозволить збільшити урожайність на 20%.

Член студентської команди Аріанна Дереус каже, що теплиці зроблено з полівінілхлоридних труб та мішків для рису:

«Це переносна, дешева, надійна конструкція, яку можна зібрати з наявних матеріалів. Отже зменшуються витрати на транспортування, а місцева економіка заробляє більше грошей».

Ця теплиця – частина виставки «Відкритий розум», профінансованої Американським альянсом студентів-винахідників та інноваторів. Щороку вона спонсорує 50 студентських команд, які працюють над бізнес-ідеями для третього світу. Найкращу ж ідею обираються на щорічній виставці.

Альянс було засновано у 1995 році Фундацією Леймелсон, яка займається підтримкою винахідників. Її директор Керол Даль каже, що юні винахідники допомагають людям вибратись зі злиднів:

«У країнах, які розвиваються ці винаходи можуть змінити якість життя людей, допомігши задовольнити базові потреби – дати чисту воду, медичну допомогу тощо».

Один з експонатів – контейнер, який оберігає вакцини. Звичайна коробка зі стиролу легко руйнується. За оцінками Міжнародної організації охорони здоров’я, через це майже половина всіх вироблених у світі вакцин знищуються при перевезенні. Студент з Університету Оклахоми сподівається, що завдяки створеному ним контейнеру, вакцини буде збережено. У конструкції використано матеріали, з яких роблять супутники.

Студент винахідник Сараван Кумар каже:

«Цей тонкий утеплювач, в 10 разів тепліший за стирол і краще захищає при ударах».

А представлена бетонна панель могла би витримати землетрус на Гаїті. Студенти Університету Нотр Дейм дізнались, що на Гаїті використовували неякісний бетон. Їх винахід має ту ж ціну, що і неякісні матеріали, проте є надійним, каже Дастін Мікс:

«Якість значно краща – тому, що ми використовуємо якісну сировину та вдосконалили процес виробництва. Це армований бетон, тому він витримає землетрус».

Студенти сподіваються, що їх винаходи дійдуть до тих, кому вони насправді потрібні. Але цього ніхто їм гарантувати не може.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG