Доступність посилання

24 Жовтень 2017, Київ 11:11

Опозиційну журналістку з Білорусі арештували у Швеції за спробу вбивства


Ольга Класковська з дочкою під час протесту проти політичних репресій у Білорусі перед білоруським посольством у Стокгольмі, архівне фото 10 січня 2011 року
Відому опозиційну журналістку з Білорусі Ольгу Класковську дійсно арештували у Швеції за звинуваченням у замаху на вбивство колишнього чоловіка, підтвердила в середу Радіо Свобода її шведський адвокат.

За її словами, її клієнтку взяли під варту ще 30 березня, і вона перебуває під досудовим арештом, наразі до 15 квітня, коли суд має вирішити, який буде подальший запобіжний захід.

Імміграційні органи Швеції раніше постановили, що Класковська і її 11-річна дочка від попереднього шлюбу, білоруські громадянки, мають бути депортовані до Білорусі, бо перебувають у країні нелегально, без дозволів на перебування. Соціальні служби при цьому забрали 8-місячного сина Класковської від дотеперішнього шлюбу, громадянина Швеції, вирішивши, що він може залишитися з батьком, із яким журналістка нині розлучається.

Ольга Класковська жила поза межами Білорусі від 2006 року і мала статус біженця, але втратила його 2011 року, повернувшись на якийсь час додому, щоб підтримати брата, ув’язненого за протест проти президента Олександра Лукашенка.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG