Доступність посилання

ТОП новини

Україна, як невістка, завжди винна перед Росією? (Огляд преси)


Київ – Верховна Рада відмовилася виконувати свій конституційний обов’язок щодо призначення виборів у столиці у встановлений Конституцією термін. Як стверджує експерт газети «День», парламент вже давно припинив виконувати свої конституційні обов’язки, і його приписи визначаються політичною кон’юнктурою, а не Конституцією. Класик якось сказав, що свобода, зазвичай, втрачається поступово. Так ось, цим рішенням влада перетворила поступ до втрати свободи на гонитву, наголошує автор статті. Він вважає, що нинішня влада перетворилась на тиранію з сумнівною міжнародною легітимністю, що спирається вже навіть не на частину народу, а виключно на деградований і корумпований силовий апарат. Про те, який вихід із цієї ситуації, йдеться в статті «Запахло» референдумом?».

Збройні сили мають намір розвиватися за власні кошти. Як інформує газета «Комерсант Україна», у Міністерстві оборони підготували програму реформування збройних сил, яку планують реалізувати за рахунок власних матеріальних ресурсів. Йдеться про продаж «надлишкового майна» на аукціонах та залученні інвестицій. У результаті в Міноборони розраховують вирішити проблему із забезпеченням військовослужбовців житлом і здійснити переозброєння армії на 125 мільярдів гривень. Утім, члени опозиції сумніваються, що виручені кошти підуть на потреби військових. Стаття називається «Військові приміряють нову реформу».

Україна, як невістка, завжди винна перед Росією, переконаний дописувач газети «Україна молода». То вона нібито крала газ. То Кремль розлютило рішення України зменшити закупівлю блакитного палива і не сплачувати 7 мільярдів доларів міфічного штрафу за минулий рік. А ще Київ наважився купувати дешевший газ у Європі, замість того, щоб брати дорогий в Росії! Утім, як наголошує дописувач, вартість газу для України – це не просто лихварство, використання безвихідного становища партнера, не просто шахрайство, це економічний і політичний розбій.

За даними Держприкордонслужби, минулого року за кордон виїжджали 21 мільйон українців, із яких лише 7 відсотків тих, що отримали травми, спробували захистити свої порушені права. Щорічно з такими проблемами стикаються 350–400 тисяч українців. І сотні тисяч не наважуються звернутися по юридичну допомогу. Як за кордоном захистити свої права і отримати справедливі компенсації у разі травми, розповідає газета «Факти».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG