Доступність посилання

ТОП новини

Сотні гірників двох шахт на Луганщині можуть опинитися без роботи


Луганськ – У Луганській області на двох орендованих канадською компанією шахтах запланували скорочення 400 робітників: на одній 250, на іншій – 150. У профспілці заявляють, що скорочення такої кількості людей – це фактично закриття копальні. Натомість представники інвестора кажуть: процес болючий, але по-іншому в часи кризи працювати не виходить.

Під скорочення мають потрапити працівники двох шахт: «Інтер-інвест вугілля» у місті Первомайську і шахти імені Володарського у Свердловську. Гірник Вадим працює у Первомайську. Каже, що офіційно про скорочення ще не повідомляли. Куди піде працювати, якщо звільнять, не знає, позаяк на інші шахти, а вони належать державі, людей зараз не приймають.

«Не знаю, як люди будуть викручуватися…Говорили, що скорочуватимуть пенсіонерів. Пенсіонерам, звичайно, простіше – у них пенсія. Порахували – пенсіонерів у нас 167 чоловік. Тобто, приблизно ще сотню будуть звільняти звичайних робітників. Ось цим людям варто замислитися», – розповідає Вадим.

Хто платить гроші, той і диктує умови – директор шахти

Директор шахти «Інтер-інвест вугілля» Михайло Чумаков розповів, що наказ про скорочення працівників отримав від ради директорів канадської компанії EastCoal. Директор погоджується зі своїм керівництвом – таких болючих заходів не уникнути. Якщо не звільнити частину людей, ситуація може бути ще гіршою.

«Вони взагалі можуть припинити фінансування. Тоді без доходів залишаться не 200 людей, а 840 робітників та їхні сім’ї. Чим потрібно жертвувати, і як бути в такій ситуації? Вони платять гроші, вони диктують і умови», – каже Михайло Чумаков.

Через повідомлення прес-служби власну позицію пояснив і канадський інвестор. Він обґрунтовує своє рішення падінням цін на коксівне вугілля та проблемами зі збутом продукції, які існують на ринку антрациту. Попри це на шахті ведуть підготовку до запуску нової лави.

Іншої роботи для шахтарів немає

В свою чергу лідер профспілки шахти «Інтер-інвест вугілля» Віктор Моїсеєнко спочатку різко розкритикував наміри компанії. Мовляв, інвестор порушив взяті на себе зобов’язання: шахту не розвивав, а відтак і роботи людям немає.

«Власник брав цю шахту для розвитку, а виявляється не розвивав, гроші не вкладав у розвиток, а хоче її фактично закрити», – сказав Віктор Моїсеєнко.

А мер Первомайська Борис Бабій взагалі пригрозив поверненням підприємства під управління держави. Він скаржився, що договір оренди уклали з Фондом держмайна таким чином, що приватна компанія немає ніяких зобов’язань. Але після зустрічі з інвестором і мер, і лідери профспілки змінили риторику. Тепер вони заявляють, що сподіваються вирішити проблему найменш болісно для трудового колективу.

Втім, якщо звільнення все ж таки відбудеться, шахтарям навряд чи вдасться знайти роботу в рідному місті. У місцевому центрі зайнятості зазначають: такої кількості гірничих вакансій зараз немає.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG